niminen automyyntiliike oli joskus raisiossa, sanoi yksi vanhempi mies. itse en moista liikettä muista. onkohan jollakin parempi muisti.
kallen kaara
8
891
Vastaukset
- ReiluRaisio
Muistaakseni sijaitsi Shellin nurkalla Kustavintien kulmassa. Liittymää ei enää ole vaan jatko on Kerttulintieltä.
Autot olivat ikäloppuja ja halpoja. - karppaaaa
kallen kaara oli raisiontien varrella ennen haunistentien risteystä. kari piti autoja omakotitalon pihalla.
- ReiluRaisio
Muistat oikein. Sekoitin toiseen. Paikka oli Turun Autohallin ja joen välissä Raisiontiellä.
Kari on tainnut siirtyä pois maallisesta elämästä. Siksi liikekin on loppu eikä kukaan jatka käyttöautojen myyntiä. - karppaaaa
juuripa niin. kalle omisti talon muutaman vuoden, kunnes lähti 1995, jonka jälkeen talo myytiin raision kaupungille. paikka on suojelukohdetta, ja talo on purettu.
- besserwisser55
Korjaan hieman liike oli joen keskustanpuolella entisen taksiautoilija Järvelän kiinteistön pihalla.
- karppaaaa
kari osti talon järvelän topilta. alarakennuksessa asui pitkään asko, päätalossa mm elmo, rami,eikka, jartsa,rippe, eila, martti.
- Anonyymi
Kiskosen Kari oli mukava kaveri !
- Anonyymi
Kalle ajeli sirkiän leipomon autoa koko sen ajan kun myi autoja. Ikävä kyllä homma meni lopulta överiksi, ja taival päättyi liian nuorena 90-luvulla.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä831601Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691531Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2661252Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56857
- 65834
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64827Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40811- 40797
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44771