Törkeitä kasuja Vantaalla, toivottavasti ei HMLssa

http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/457795-mummot-ojensivat-teinityttoja-aggressiivisesti-myyrmaen-uimahallissa-on-ollut-kovaa

Sääntöjä pitää muuttaa jos ne on huonot. Voi nuorien partavauvojenkin olla tietyssä iässä vaikeaa noudattaa nopeusrajoituksia, rajoitukset heiltä pois!

Kasu-mummot on aina tiedetty pahapäisiksi.

Monikulttuurisuus on rikka
974
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Toi voi pitää muuten paikkansa, nuoret on jo kouluissakin helisemässä opettajien ja vaksien kanssa. Se yks's vaksi sai primitiivireaktiosta tilit ja nyt se ragennu naismaikkakin. Aikuiset voi olla ihan sikoja teinejä kohtaan ja kärsimättömiä. Kun nuoria pitäis enemmänkin ymmärtää.
Nuorten pitäis kuvata ja somettaa kaikki kaltoinkohtelut.

Äänestä

Niin tuossahan taas ei otettu kantaa siihen ,mistä mummut valitti! Sääntöjen rikkomisesta. Kuuluisi kyllä henkilökunnan työhön ja saunaan mennään alasti. Tai siitä pitää olla erivapaus, kantaväestöä haukuttu aina jos sortseilla poijaat menee uimaan.

Eikä säännöt koskekkaan kaikkia?
Aina vedetään rasistikortti,pitäisi laillakieltää moinen,sen taakse joka-asiassa ja itse asia ,sivuseikka.

Äänestä
  • Sinun on vaikea pysyä itse asiassa.

    Äänestä

  • Eikös tuo "onkohanpakkasekaisin"-nimmarin kommentti aika läheltä asiaa liipannut? Mummothan on noin yleensä melko häijyjä, semmoinen pullantuoksuinen herttaisuus on tänäpänä harvinaista, mutta tällä kertaa ihan samasta asiasta karjuivat tytöille, kuin olisivat ärjyneet suomalaisillekin, siis uimapukuhommista.
    Se, että asia liitetään jotenkin ihonväriin, on turhaa.
    Tällä kertaa mummot eivät vain halunneet nähdä alastomia ihmisiä, vaan suomalaisina (kai, mummojen ihonväriä ei mainittu, ehkä vain ryppyinen?)ylihygieniapeloteltuina valistivat nuorisoa

    Äänestä

  • Uskotko suoltamaasi itsekään??

    Äänestä

Kuka se kxsipää vaksi oli Kaurialan yläasteella 80-luvun lopulla ainakin? Sellainen omasta mielestään iso äijä, pesäpallomailallakin joskus uhitteli. "Herrainkyytejä" taisi eläkepäiviinsä asti ajaa

Äänestä

Myös "lupsakka" opettaja, K.Tamminen mainittava, oppilaille huusi pää punaisena, jotta koulu raikui. Olihan se kova äijä, kun otti penaa ainakin 100kg...

Alkoipa vxtuttaa!!!

Äänestä
  • Kartsan raget oli jotain sellaista, millaista nykynössöt eivät voi kuvitellakaan :)

    Äänestä

Eiköhän kyse ole siitä, että suvakki-kasut on menettänyt kaiken isänmaallisuutensa ja juurensa, palvoessaan "monikulttuurisuus on rikkaus" -ismiään. Jos mummot olisi suomalaisille pojan klopeille, otsikko olisi ollut "mummot laittoi pojat ojennukseen".

Tämä yhteiskunta on sairastumassa pahan kerran, omista arvoista ja säännöistä luovutaan, ja annas olla kun uskallat sanoa "ei", olet rasisti.

Isänmaallisuus, meidän yhteiskuntasäännöt ja vaatimus niiden noudattamisesta, ei ole rasismia.

Mutta aivan varmasti rasismi valtaa alaa, nykymenolla. Tämä päivän suvaitsevainen on huomisen pahin vihollinen vähemmistöille, he luovat tulevan rasismin ja sorron, mitäbei pitäisi tapahtua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaavunalla kirjoitti:

http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/457795-mummot-ojensivat-teinityttoja-aggressiivisesti-myyrmaen-uimahallissa-on-ollut-kovaa

Sääntöjä pitää muuttaa jos ne on huonot. Voi nuorien partavauvojenkin olla tietyssä iässä vaikeaa noudattaa nopeusrajoituksia, rajoitukset heiltä pois!

Kasu-mummot on aina tiedetty pahapäisiksi.

Monikulttuurisuus on rikka

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu