Saisko hyviä vinkkejä edulliseen muuttoon! Hankitteko banaanilaatikoita tai kannattaako muuttaa kuomukärrillä vai kärsiä ja tilata muuttoauto?
Muutto lähestyy!
Muuttaaaaaaa
1587
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Miten isosta muutat ja paljonko kamaa?
Onko ajokorttia kellään? 78€/vrk saa vuokrapakun. Miten pitkä muuttomatka?
Itse olin onnekas ja tajusin aloittaa muuton varastosta! Jos se olisi jäänyt viimeiseksi, niin olisi kyllä vatuttanut....:>
Jos muutat vuokra-asunnosta niin kerro entiselle vuokranantajalle että kaikki kamat on homehtunut asunnon kunnon vuoksi ja joudut ostamaan uudet. Ei tartte turhaan etsiä banaanilaatikoita vaan liikkeestä kannetaan sinulle uudet jonkun toisen laskuun.
Vaihda ruokavaliota niin kämppä ei ole sakeana pierunkatkusta mikä homehduttaa kalusteet, se pinttynyt paskanhaju ei lähde kalusteista eikä seinistä pommillakaan.
Naapureiden kiusaksi käyn pieremässä vain parvekkeella joten se aiheuta hometta. Kun kerran monet vuokranantajat ovat usein pidättämässä takuuvuokran keksimillään syillä niin eiköhän vuokralainen voi tehdä samat metkut.
En tiedä, mutta miksi Englannin tuleva kuningas pitää joskus hametta päällään?
Vedä kurahaara tupakkia ja vie romus kaatopaikalle. Meet sen jälkeen anturaan kaltaistes joukkohon. Taiat olla se vajakki.
Onko koira ja mies mukana?
Just noin. Vakavista mielenterveys ongelmista kärsivä ja sukupuoleltaan nainen.
Kärsii aivojen kehityshäiriöstä. Sammaa muuttoa mutta Julkulassa saa varmaan vaihtaa huonetta.
Onko Julkula suosittukin paikka Kuopiolaisten keskuudessa kun siitä aina mainitaan?
Sie oot tupajumi öylätti. Ruma ja epämuodostunut. Mahollisesti persoonallisuushäiriö vaivoo. Olet henkisesti jälkeen jääny. Onkko muita sairauksia. Muualta muuttanna..
Muutan takaisin stadiin. En kestä näitä Julkulaihmisiä. Muusta ei saa juttua täällä kuin Julkulasta.Julkulajulkulajulkula vieläkerran Julkula.
Nyt muutat muualle. Oot muuttanu monta kertaa koiran ja miehen kanssa Kuopioon.
Hyvä että peukutat omia kirjoituksia.
Kyttämummo taas vauhdissa. Pääsit loistamaan taas.
Niin muuttoko?
Sanot: Pois!
Ja minä menen,
--------------- kohta huomaat etten mennyt mihinkään
Kottikärryt. Tai siten jonglööraamalla viskot niitä kamojas? Pääasia että et etsi itse tietoa etkä hintoja googlella etkä käytä maalaisjärkeä. Siitä on hyvä lähteä.