Laitisen korjaamo, ei enää ikinä

Kunnon kusettaja, ei luulisi enää kauaa moisen firman pyörivän. Valehdellaan osien kunnosta vaikka niissä ei ole mitään vikaa..
222751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Huijaamalla ne monet bisnekset eniten tuottavat, mutta mistä tiedämme ettet ole Laitisen kilpailija, joka kusettaa itse ja mustamaalaa toista. Kaikki on mahdollista tässä kusetusten maailmassa, joka täynnä rockefellerien kaltaisia kusettajia.
https://www.youtube.com/watch?v=mhFijZCXZy8

Äänestä

Auto Suni pahin kusettaja ja hirmu laskuttaja valohoidosta.

Äänestä

Niin ja käväisin vielä kysymässä sieltä samaiselta korjaamolta sitä sulaketta, kun siinä on varaosapuoti samassa. Tiskin takana oli myös se sama huoltomies , joka ei muistanut missä sulakkeen paikka on, tunnisti kyllä heti mistä osasta oli kysymys. Vaikutti ukko jotenkin jurolta, murahti ei ole hyllyssä, mutta tilaamalla saadaan huomiseksi. Tilasin 2.kpl., mutta eri firmasta, en uskaltanut tilata ,kun pelotti niin vietävästi että jos ne eivä muista!

Äänestä

Motonetin mätenet korjaamossa eivät muuta kuin riko auton asentamalla osan päin veetä. Kolme kertaa purkasivat asennuksen, ei löydy vikaa. Merkkiliike löyti heti.

Äänestä

laitinen kyllä kierretään kaukaa. motonet ok.

Äänestä

Hakamäen fixus huolto hyvä. Motonet huono, ikinä ei saa sovitussa ajassa ja ongelmia työnlaadussa.

Äänestä

Rämän huolto on ok! Edulliset vara osat ja ystävällinen palvelu!

Äänestä
  • Samaa mieltä! Asiallinen paikka.

    Äänestä

  • Paljon tunti veloitus?

    Äänestä

Tais olla 60€

Äänestä

Älkää valittako!!!viekää auto javin huoltoo;)

Äänestä

Pärnäsen korjaamo on paras ja halvin.

Äänestä

Kotkan autotalo.....jos ei ole kiire...

Äänestä

Älkää vain Delttaautoon viekö , ei tiedä asentaja eikä johtaja kaasusta mitään

Äänestä

Ei ainakaan motonet korjaamolle. huonoja kokemuksia, asentajat ei ihan ammattilaisia..

Äänestä
  • Uutela Service ehdottomasti. Aina on auto tullut kuntoon ja vielä nopeasti ja halvalla.

    Äänestä

Onko tässä ketjussa kyse Loka-Laitisen nyrkkipajasta?

Äänestä

Nyyperille motonettiin, tuttuja saa suosia, laadusta viis.

Äänestä

Starkilta saa parhaat varaosat.

Äänestä

Papan verstas pohjanmaalla on paras ja halvin, kaikki tulee kuntoon, autot, mopot, ihan kaikki.

Äänestä

Hieman huonoja asentajia kyllä on ja on tullut korjauksen jälkeen lisäkorjattavaa mukavasti.
Voisin kyllä kertoa pitkän listan ja kuitit on kyllä tallessa n. neljän vuoden ajalta. Viimeisen vuoden ajalta tullut huono työ niin kalliiksi, ettei minulla ole enää varaa mennä sinne.

Äänestä

Minä käytin autoni Laitisella yhdellä kertaa tuli kaksi käyntiä ensimmäinen ja viimeinen. osaamatonta porukkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sanakiertääkyllä kirjoitti:

Kunnon kusettaja, ei luulisi enää kauaa moisen firman pyörivän. Valehdellaan osien kunnosta vaikka niissä ei ole mitään vikaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu