Jos olet kiinnostunut Scientologiasta, niin katso ensin että onko näin kriittistä kannanottoa ilmennyt minkään muun uskonnon suhteen. Scientologia on saanut tällä palstalla vain negatiivista kritiikkiä, ja se todistaa sen että se ei voi olla hyvä "uskonnon kohde!"
Scientologia on ihan turha asia, ja se tulee kalliiksi.
"Kuussa harrastetaan kannibalismia, silti sielä kärsitään nälänhädästä. Miksikö, siellä asuu vain pari kannibaalia, ja muut ovat Scientologeja"
Scientologia on ihan turha asia, ja se tulee kalliiksi.
"Kuussa harrastetaan kannibalismia, silti sielä kärsitään nälänhädästä. Miksikö, siellä asuu vain pari kannibaalia, ja muut ovat Scientologeja"
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tai sitten on niin, että scientologia yksinkertaisesti toimii ja siitä nostetaan älämölö sen takia. Kritiikkiähän voidaan esittää ihan mistä vain halutaan.
Silmät ja korvat auki ja eiku baanalle ottamaan selvää miten asiat todellisuudessa ovat. Älä hyvä ihminen muodosta omia totuuksiasi muiden kertomana.
Ja varmaa tietoa on kyseisestä "sakista". Jopa itse Scientologeissa on ihmisiä jotka pitävät Scientologikirkkoa huonoinpana keksintönä. Älä väitä vastaan, sillä minulla on tietoa, kokemuksia ja tuttujenkin tiedot kaupan päälle. Scientologia ei ole hyvä asia, ja se toimii vain niille jotka sitä pyörittävät. Tämä on totuus.
"Flag 92"
Mietippä tarkastaja99, sanooko nimimerkkini sinulle mitään?
...väitä vastaan!
Siitä todistavat lukuisat kontaktit joita on tippunut "luukkuun!"
Kirjoitelkaa kokemuksistanne!
[email protected]
Kertomasi scientologiasta on sinulle totta (tai sitten oikeasti ei), pidä hyvä ihminen mielipiteesi.
Scientologia on minulle hyvä asia sille sinäkään et valitettavasti voi mitään.
Me voimme pitää molemmat oman mielipiteemme ja olla sillä tavoin oikeassa, no problem.
... ja tästä johtuen D kysyykin, jäikö talous pahasti pakkasen puolelle ?. Kun tämä yksi huseerasi koko rahan edestä.
D :)