No nyt on pelit ja vehkeet hommattu, sitä vielä tässä vähän ihmettelen että kumminko päin avopotta kuuluu laittaa päähän? Jääkö se aukko eteen vai taakse? Pukis paremmin niin oettä umpinainen puoli tulis eteen, mutta ei meinaa nähdä mitään. Olisko mitään ideaa jos tohon porais silmänreiät?
Avopotan käytöstä
Avopotta
8150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei kannata porailla reikiä, intuitio ratkaisee ongelman nopeasti ilmankin.
Itse ajan aina ilman reikiä eikä koskaan ole ollut ongelmaa vaikka olen 80-luvulta asti ajanut.
Tuosta voi katsella meikäläisen vanhoja vermeitä: http://mattiviikate.blogspot.fi/
Tuosta kolumniani, siellä on kanssa kuvia parista vanhasta jos jaksaa kaivella: http://mattiviikate.newsvine.com/
Tuossa vielä suoralinkki siihen juttuun jossa on kuvia prätkistä kolumnissa: http://mattiviikate.newsvine.com/_news/2016/05/27/35598447-pictures-of-my-old-motorbikes-suzuki-gsx-r-1000-and-kawasaki-zx-9r
Hyvä pottapää !!!!!!
Ota pottasi käteen, niin huomaat pitäväsi sen kahvasta kiinni.
Laita se päähäsi luonnollisella ranneliikkeellä, niin huomaat kahvan jäävän oikean korvasi yläpuolelle, mikäli olet oikeakätinen.
Laita tussilla merkit pottaasi molempien korvien yläpuolelle ja liimaa niihin kohtiin joku remmin pätkä.
Sitten kun lähdet HondaKurkon kanssa tossumopoilemaan, laitat pottasi päähän ja sidot remmit leukasi alle kengännauhasolmutekniikalla.
Näin saat mukavan virtuaalikokemuksen Harrikka-ajosta siksi aikaa kun pääset ammattikoulusta johonkin ammattiin tienaamaan ihan oikean moottoripyörän hankintaa.
Tuona aikana kantsii selailla Matti viikatteen VERMEITÄ, ja harkita vaihtoehtona kunnon kyykyn hankintaa, jolla voit päristellä sitten henkesi vex.
En käytä kypärää.
Kävi selväksi jo että käytät POTTAA.
Hyvää jatkoa Kurkolle ja muille idiooteille minun puolestani.
Hauskaa laitosmatkaa Niuvanniemeen. On se parempi kuin Thaimaa ja pikkupoikulisi ruparesori. Niuvassa saat rohtoja, pääset toimintaterapiaan paperinukkeja tekemään, yöt lepositeissä, uneksit HDstä, pimpasta, ja viinasta. Ja Thaimaan hiekkarannoista. Kerro meille sitten keväällä, kuinka "Thaimaan talvesi" sujui. Varmasti uskomme tarinasi.
Jouluna saat överit pääppölääkkeitä, tuntuu juhlalta.
Lycka till.
Mukava ajella ilman kypärää, kun on kuuma.
Niin on. Joko lääkitys puree? Siinä sitten huhtikuulle asti lääkepöllyssä ja hoopoterapiassa, ja keväällä kertomaan nettiin, kuinka kivaa "Taimaassa" muka oli.