Hieno ihminen. Turvapaikan hakijat tulossa Bulgarian kautta Suomeen. Miljoona tulee Suomeen.
Turkin presidentti Arduan
7
93
Vastaukset
- Uusiaalto
Satoja tuhansia tulee lisäksi Venäjän kautta lähiaikoina.
- Tornionkautta
Ruotsin puolelta varmasti tulee tuhansia.
- Jokapaikastatulee
Norjastakin pääsee hyvin Suomeen!
- Björneborgs_pilsner
Harvemmin sieltä tulee alkoholisteja. Tämä on "Alkoholismi"-palsta; ihan vaan tiedoksi, jos silmät harittaa.
- kippis.sun.pelolles
No mutta aloittajahan on ilmiselvästi alkoholisti, juttelee itsekseen, pelkää jotain epämääräistä, ja on ihan väärässä paikassa ihan oikeaan aikaan.
Kuka "Arduan"? Erdoganko? Minä en tajua sitä ihme-geetä, jota ei äännetä. Ketkä tulijoista ovat alkoholisteja, vai onko se viiksiville arakin tissuttelija, kun kerran tällä palstalla kommentoit? Ei ole häpeä, minäkin olen. Yeni Rakiin en koske. Nyt varmaan tulee haaste Turkin valtakunnanoikeuteen minulle ja Allersin ylläpidolle. Hei danskit, tilatkaa matkaliput Ankaraan, minä vedän odotellessa ankarat kännit. Tai poistakaa tämä viesti, kuten yleensä teette asiallisille viesteille ja uhkailusolvausskeida saa jäädä olemaan. Pitänee siis sanoa pari kertaa paska. Paska paska paska.
Viesti - Poista!Kato piru, viestini on yhä täällä. Lopettaisitte sotimisen Syyriassa: siellä tuotetaan maailman parasta anista (Pimpinella anisum).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk645468Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6133554SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842929Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2872769"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961820Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601750Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4851434Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241391Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141361Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183948