Poliisi pelkää

yx_ateisti

Ei uskalla tehdä ratsiaa kirkon järjestämiin tiloihin, joissa majailee jopa rikollisia! Itse olisin vamis heti lähtemään ja karkottamaan luvattomat maassamme asuvat rikolliset sinne mistä ovat tulleetkin.
Tunnen häpeää ja inhoa poliisia kohtaan, joka kohtelee kansalaisia väärinperustein, mutta toisaalta jättää suuremmat rikolliset rauhaan. Ilmeisesti eivät saa sakotettua näitä paperittomia, ja kansa kärsii...
Itse henkilökohtaisesti pelkään, kun pakolainen sanoo televisoissa että "en tiedä mitä teen jos saan toisen kielteisen päätöksen", voiko kyseessä olla pommivyöllä täytetty terroristi, sitä ei edes poliisi tiedä. Nyt vittu ylivoima käyttöön ja kaikki hihhulit pamputtaen takaisin kotimaahansa ja ratsiat kirkon tiloihin!

6

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nahkapää.hälytin

      Jaa mikäköhän sunkin inhosi ja häpeäsi on, varmaan oot pollareiden vanha tuttu.

      • w44rr

        Outo kysymys.


    • Paperittomat pakolaiset Isisin johtotehtäviin nousseet suomalaiset Helsingin suurmoskeijahanke = räjähdysaltis yhtälö!

    • hghfghfh

      missä ovat uutiset siitä että poliisi tekee yöllä ratsian kirkkoon ja ottaa säilöön karkotuspäätöksen saaneita he ovat tavattaessa kiinniotettava välittömästi sanoo laki
      tuossa otteita tärkeimpiä teille
      2 §
      Yleinen kiinniotto-oikeus
      Jokainen saa ottaa kiinni myös sen, joka viranomaisen antaman etsintäkuulutuksen mukaan on pidätettävä tai vangittava.
      ja
      3 §
      Voimakeinojen käyttö

      Jos kiinniotettava yleisen kiinniotto-oikeuden käyttämisen yhteydessä tekee vastarintaa tai pakenee, kiinniottaja saa käyttää sellaisia kiinniottamisen toimittamiseksi välttämättömiä voimakeinoja, joita voidaan pitää kokonaisuutena arvostellen puolustettavina, kun otetaan huomioon rikoksen laatu, kiinniotettavan käyttäytyminen ja tilanne muutenkin.

      Voimakeinojen käytön liioittelusta säädetään rikoslain 4 luvun 6 §:n 3 momentissa ja 7 §:ssä.
      lisää voitte lukea laista tai kysy kiinniotto-ohjeet lähimmältä poliisilta jos toteat että sinulla on tarpeeksi kanslaisrohkeutta

      jään kuuntelemaan aamu uutisia

    • Pimpelispompelis

      Siltä se vähän vaikuttaa.

      Tasa-arvoa ei ole koska pakolaiset menevät monessa asiassa suomalaisen ohi, esim asunnot, terveydenhoito jne.

      Demokratiaa ei ole, ei itsenäisyyttä eikä omia rajojakaan puolusteta esim Ruotsista tulee pakolaisia vaikka se on turvallinen maa.

      Miksi siis puolustaa tätä maata? Venäjällä pelottelu on eliitin rasismia, samaa vieraan heimon pelkoa kuin uusnatseilla ja Suomi ensin hemmoilla, vain salonkikelpoisempaa.

      Koulutus ajetaan alas, työpaikat samoin joko ilmaistyövoimaksi muutettuna eli vanhan ajan huutolaissysteeminä joka tappaa yritykset tai halpamaihin.

      Päiväkodeissa ja kouluissa ei keskitytä olennaiseen koska perustoimintojen sijaan joudutaan paikkaamaan kädettömien vanhempien kasvatuspuutteita, ei ihme että Pisa tulokset tippuu.

      Media ei ole itsenäinen ja ne jotka systeemin ulkopuolelta koittavat asioiden oikeasta tolasta kertoa leimataan valemedioiksi, putinin propagandaksi tai populismiksi.

      Köyhiä kyykytetään ja syyllistetään monin nöyryyttävin tavoin ja pikkuvirkamiehet Kelassa ja sossussa jotka ovat jo valmiiksi burnoutin partaalla käyttävät valtaansa tavalla joka vie esim työttömän elämästä niin paljon energiaa tempuilla, valheilla ja byrokratialla että todelliseen työnhakuun ei jää voimia.

      Samaan aikaan rikkaat vain rikastuvat ja köyhät köyhtyvät ja keskiluokkainen alkaa olla häviämässä.

      Kaikki on kallista, ruoka, asuminen jne ja kallistuu vain silti esim opintotuet on 90-luvun tasolla eläkeläiset makaavat vaipoissaan osastoilla kun ei muka ole rahaa.

      Veroparatiiseihin katoaa satoja miljardeja mutta yhtä miljoonaa ei esim reumasairaalaan riitä.

      Lääkärit ja hoitajat ovat kuin Neuvostoliitosta asenteineen ja täysin lääketeollisuuden orjia. Kipupotilaille määrätään kissa videoiden katselua tai psyykenlääkkeitä.

      Mielenterveysasiat hoidetaan kadulla ja pillereillä tai pallotellaan eri instanssien välillä koska Suomessa virkamiehen ei tarvitse olla vastuussa päätöksistään.

      Oikeuslaitos on korruptoitunut ja poliisikin juoksee hampunkasvattajien ja nuuskapurkkien tai mopopookien perässä, samalla kun suurrikolliset hallitsevat maata ja ylimmät virkamiehet johtavat maan hasis ja amfetamiinikauppaa.

      Niin miksiköhän joku voi pahoin tai päätyy epätoivoisiin järjettömiin tekoihin?

      Sitten ihmetellään jos joku syrjäytynyt nuori ei jaksakaan enään tätä paskaa.

      Sama kuin terroristeilla kun toivo huomisesta on mennyt ei millään ole enää mitään väliä ja paha olo muillekin.

    • Einepelkää

      Kyllä poliisi menee jos annetaan mennä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      408
      3099
    2. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2289
    3. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      67
      2253
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      19
      1920
    5. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      173
      1442
    6. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      8
      1317
    7. Sukupuolen merkitys elämässäsi?

      Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el
      Sinkut
      201
      1109
    8. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      43
      980
    9. Iltalehden evästeasetukset

      No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee
      Maailman menoa
      100
      870
    10. Sun seurassa oli turvallinen olo

      Yhteisiä vietettyjä aikoja muistelen. Yllätit mut kerran tavalla josta tulin äärettömän onnelliseksi 😘 Olkoon tämä nais
      Ikävä
      38
      852
    Aihe