Kolmas erä Kokkolassa = TÄYSTYRMÄYS! 25.11.2016

Pelitarkkailija

Peliitat teki eilen erikoisen vierailun Kokkolaan Hermeksen vieraaksi. Ensimmäinen erä pelailtiin maalittomana. Toisessa erässä Peliitat sai punnerrettua yhden maalin.

Peliittojen Jaakko Lantta istui kahden ensimmäisen erän aikana kolme kertaa kakkosen, joista 2 kertaa syynä oli "korkea maila". Miksei Jaakko-pojan maila tahdo pysyä jäässä?

Kolmannessa erässä sitten repesi! Peliitat mätti maaleja pasäpallotyyliin ja vei kolmannen erän 5-0.
Harvinaista ilotulitusta!

Maalivahtien torjunnat ottelussa:

Peliitat, Joonas Harald 34
Hermes, Rasmus Rinne 15

Kyllä Hermes siis yritti, mutta tuloksetta. Toisaalta Peliitat käytti tehokkaasti tilanteet hyväkseen.

Peliitat nousi sarjataulukossa viidenneksi. Toivottavasti hurmos jatkuu tänään Keuruulla.

Ensi keskiviikkona pääsemme kotihallissa seuraamaan, miten Peliitat pystyy kääntämään edellisen kotiottelun harmit Lekiä vastaan voiton puolelle. Toivottavasti jäällä ei ole sama päätuomarikaksikko kuin LeKiä vastaan viimeksi.

Minäkin tuon amerikkalaisen ystäväni katsomaan ensi keskiviikon ottelua. Silloin vain verkot töttörölleen!

3

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • GoPeliitat

      Oli kyllä todella omituinen peli mutta hyvä osoitus urheilun hienoudesta. Kaksi erää Peliitat oli täysin vastaan tulija mutta kolmannessa erässä pari maalia katkaisi vastustajan selkärangan. Hermekselle hyvä oppi että jos et itse tee niin vastustaja tekee!

      Lauantaina pisteet taskuun niin alkaa kärki kolmikko olla tosi asia Peliitoille. Eipä hetkeen tule mieleen kautta missä olttiin näin korkealla sarjataulukossa tähän aikaan vuodesta, hyvä Peliitat!

    • Anonyymi

      hyvä Peliitat!

      • Anonyymi

        on se !


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      278
      26751
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      47
      2255
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      199
      1586
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      150
      1498
    5. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      29
      1236
    6. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      29
      999
    7. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      998
    8. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      922
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      84
      831
    10. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      82
      786
    Aihe