Maailma menetti hienon miehen R.I.P. nyt on hiljaisen hetken aika
Fidel Castro on kuollut
10
94
Vastaukset
- wewerwerwer
Kuuban luksuselämää viettävä kommunistieliitti suree, joo.
- Kptkprst
Taas kumoutu vanhan kansan viisaus; mikäs sen pahan tappas! Miljardi omaisuuden repäs köyhien ihmisten selkänahasta. Paljonkohan saa mukaansa?
- karl.m
Jos jätetään CIA:n levittämä väärä tieto ja propaganda omaan arvoonsa, niin Fidel Castrosta on vain hyvää sanottavaa.
Castro oli sen verran kivulias piikki USA:n lihassa, että ilman kuubalaisten luottamusta Castro olisi kyllä tapettu jo vuosikymmeniä sitten.
Fidel Castro on pelastanut Kuuban rikkaudet amerikkalaisilta suuryhtiöiltä kuubalaisille itselleen.- werwerwerwer
"Fidel Castro on pelastanut Kuuban rikkaudet amerikkalaisilta suuryhtiöiltä kuubalaisille itselleen"
Jotta nyt pysyttäisiin edes jokseenkin totuudessa, niin otetaan pois tuosta lauseesta sana "kuubalaisille" :D - karl.m
werwerwerwer kirjoitti:
"Fidel Castro on pelastanut Kuuban rikkaudet amerikkalaisilta suuryhtiöiltä kuubalaisille itselleen"
Jotta nyt pysyttäisiin edes jokseenkin totuudessa, niin otetaan pois tuosta lauseesta sana "kuubalaisille" :DVertaa Kuubaa muihin Etelä-Amerikan maihin. Jälkimmäisistä USA:n suuryritykset on ryöstäneet suurin piirtein kaiken mikä käy kaupaksi.
Kuuba on pärjännyt hyvin kun ajattelee miten USA on koko ajan vaikeuttanut sen pärjäämistä.
- DiktaattoriKuoli
Yksi maailman pahimmista diktattoreista on mennyt tuomiolle.
Pitkään tämä kaiken pahan alku ja juuri saikin elää Kuubalaisten kustannuksella.
Kuubalaisia kusetti ja huijasi.mutta kuolemaa ei kyennyt huijaamaan !- Gilipollas
Toivottavasti toinen hirmuhallitsija, Putin, ei elä yhtä kauan.
- EiKommunismia
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000004882589.html
Ihmisoikeuksia loukattiin ja loukataan Kuubassa jatkuvasti.
Jo nuo ikivanhat auton romut - vanhemmat kuin Suomessa kertovat mikä on homman nimi.
USA tukemilla kaikilla valtioilla menee hyvin. On demokratia ja teollisuus kukoistaa
Venetsuela rupesi kommunistiksi ja nyt on kaikesta pulaa. Ennen oli yksi maailman rikkaimmista valtioista öljynsä takia, mitä vein USA ahan. Hieno mies. Tappoi ja sorti sosialisti-idiootteja vuosikymmeniä.
- Ssaassu
Helvetti käännyttä fidelin pois portilta ,saatana ei kaipaa kilpailua ! Psykopaattisadisti !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3792453IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk651890- 1541459
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten131287Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021221Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48965- 90884
- 71862
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla43845- 28833