Nainen alanko käyttää piilareita

Kerran "äänestettiin" että oon paremman näköinen ilman laseja 😌
563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Piilareiden käyttäjän kommentoin tähän... Satunnaiskäytöön ok, kunhan ei koukutu käyttään jatkuvasti, niin kuin minä. Olen käyttänyt itse piilareita 16 vuotta päivittäin ja ihan ylettömiä yliaikoja päivässä. (kaiken valveilla olon. Nyt on sellaiset linssit joita voi käyttää yötäpäivää, niin nukunkin niillä toisinaan)

Tällä viikolla jouduin varaileen aikaa silmälääkäriltä kun pidempään on ollut omituisia silmäoireita. (Aamuisin silmät verestää, vaikeaa avata kivutta, valoa kohti sattuu katsoa, silmät rähmii aamuisin, näkö sumea noin 20-30 min ajan heräämisestä vaikka olisi aamulla. )

110 e laskuttaa kuulemma silmälääkäri tutkimuksistaan selvittääkseen onko silmiini tullut jokin vaurio/pidempi aikainen virustulehdus värikalvolle tms..

Äänestä

Et ala! Noi just hyvät.

Äänestä

Tee, miltä itse parhaiten koet. Anna ajan kuluanjabrauhassa mieti. Kyllä se vastaus sieltä selkiää ajan kanssa.

Äänestä

Hän on hyvännäköinen, oli sitten piilarit tai ei, ja vaikka hän ei edes näkisi mitään:D aina vain parempi:) Minä tosin tykkäsin ihan hirveästi hänen laseistaan ja muutoinkin siitä habituksesta. Ne lasit ja se habitus sopi hänelle ihan täydellisesti. Jotenkin poikkesi massasta, pitkä komea mies, lasit päässä alleviivasi hänen älykkyyttään. Ne pyöreät lasit oli aivan huippu! Ja ruskeat kengät:) Hän tuli kuuluisaksi ruskeista kengistään, kun minun sisko tuli mun luo, ja kertoi että "hän näki todella hyvännäköisen miehen espalla:)" Kysyin, minkä näköinen? No hän sitten selitti, että sellainen ja sellainen, sitten kysyin oliko hänellä "sellaiset ja sellaiset ruskeat nahkakengät, niin mun sisko huudahti "oli just semmoiset" :D Sitten kysyin vielä tarkennuksia ja hän vastasi, että se täytyy olla "se sama mies", niin minä naurahdin "no niinhän se onkin":) Kyllä naurettiin ja todettiin jälleen kerran, että Helsinki on niin niin pieni paikkakunta. Ja itseasiassa yksi varmista juttu oli se, "kun minä sanoin minun siskolle, että se muistuttaa ihan sinun exääsi, niin hän nauroi ihan kippurassa:)

Äänestä

optikolle ja uudet rillit hommaamaan. Hinta vaan hirvittää, aiempien kokemuksen perusteella n. 700€. Pakko olla liukuvärjätyt, silmät valonarat, niitä automaattisesti tummuvia en halua, huono kokemus aiemmalta ajalta.
Sangat ne on mitkä maksaa eniten, kun niissä ns. pakettitarjous sangoissa on aivan hirveitä sankoja. Jotain hemmetin asennesankoja, hetken hurmioita, ja minä kun en niihin haksahda.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitesonkaan kirjoitti:

Kerran "äänestettiin" että oon paremman näköinen ilman laseja 😌

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu