helsingissä pysähtyi suojatien eteen ja kaasuutti paikalta lukeka Mv-lehdestä järkyttävä tarina mitä nainen kertoo .
Somali yritti tappaa suomalisen naisen
23
84
Vastaukset
- Poliisitovatsuvakkeja
Poliisi oli haluton selvittämään tapausta kun oli somalista kysymys onneksi haastateltava nainen tekee rikosilmoituksen mikä noita poliiseja vaivaa onko kaikki suvakkeja ?
- Suvakkihuorat1
Suomen poliisi on lahjuttu ainakin tämä todistaa sen miksei rikosta tutkita.
Olisko syy se ettei rikosta ole tapahtunut.Akka väitti että auto tuli täysillä kohti,eli nopeuson ollut 160km/h.Eihän kukaan tälläistä sontaa usko!!!!!!!!.
- MatuvapaaSuomi
Viola-Orvokki ottaa vaan kiltisti lääkkeensä, myös ne lilanväriset isot napit.
- Soinin_ulkopolitiikka
Miksi persut rahtaavat somaleita Suomeen ?
- Persut_vauhdissa
Niinhän persut – nuo kammottavat kainalontuulettajat – nielevät purematta kaiken mitä MV-lehdessä sanotaan.
- Tappajasomali
Somali on somalialaisliiton varapuheenjohtaja joka yritti tappaa autolla että tälläinen roikale. Lukekaa Mv-lehdesta ja samalla näette tämän elukan kuvan niin tiedätte varoa.
- Kantasuomalainen1
Missään muussa lehdessä ei tästä murhayrityksestä mainintaa kun kysymyksessä on ulkomaalainen .
- MoskovanValheet
Missään muussa lehdessä ei tästä murhayrityksestä mainintaa kun kysymyksessä on MoskovanValheiden keksimä valhe.
- Uhmakassomali
Jos epäilyttää niin on paras soittaa poliisilaitokselle ja tämä kunnioitettu varapuheenjohtaja joka käyttäytyi videolla uhmakkaasti vastaa mielellään kyselyihin kun kertoo olevansa suvakki. Normaali ihminen joka ajaa suojatiellä pysähtyneen auton ohitese ymmärtää edes pyytää anteeksi tässähän oli tapon yritys meneillään .
- Siinäsenäkyy
Jos epäilyttää onhan tälle varapuheenjohtalle suora numero jos katsotti videon. .
Wittulaisia videolla näkyi.Taiteellinen vaikutelma jäi tämän naisimmeisen suorituksesta vähän vajaaksi,vaikka koitti ilmehtiä esityksensä lopussa.Kannattaisiko sittenkin Witun palkata ammattilaisnäyttelijä.
- Pamppuavaan
Somali oli silmiinähden raivoinsansa olisiko mahdollinen mielenilmaisu saanut elukan raivoihinsa ja miksi noi polisit olivat haluttomia tutkimaan juttua olisivat edes vähän vedelleet pampulla että oppisi maan tavoille.
- muteiääänestä
Riesasomppuja jo ninpljon,että Soini kuvittelee saavansa niiden äänet?
- Somaliakka
Toi Somaliakka mikä videolla oli huvittavan näköinen,olis varmasti käynyt päälle jollei mies olisi töninyt pois .Täällä ei saa kuvata,miksi ihmeessä julkisella paikalla eu saa kuvata valvotaanhan meitä joka kadunkulmissa olevilla kameroilla noi Somalit eivät koskaan kotiudu tänne kuten eivät mustalaisetkaan .
- Nämäelukat
Somalien nettisiviulla käsketään olemaan provosoimatta kun somaleiden varapuheenjohtaja yritti tunnekouhun vallisemassa tilanteessa tappaa kantasuomalisia ajamalla autolla heidän päälleen onneksi oli vanha korolla autona jos tälläkusipäälllä olisi ollut uudempi auto kyllä ruumiita olisi tullut .ihan oikeesti kuuluvatko nämä maahamme .
- Somalitpoismaasta
Eivat sontasakki kuulu maahamme tänne olisi parasta ottaa aasialiaisia ovat ahkeria työntekiöitä,laiska rotu ahrikkalainen rotu ei ole muuta kuin elätettävinä somalit ovat siinä yliedustettuna .
- Luovutus_Laatokkaan
Luovutus Laatokkaan olis parasta
- Mölisesevämullilauma
Somalit eivät ole yänne sopeutuneet eivätkä halua muuttaa takaisin,ovat mölisevä mullilauma täkin Somali joka yritti tappaa ihmisiä suojatiellä eikä edes anteeksi pyyntöä herunut.
- Miksisalataan
Valtamedia vaikenee yleensä tälläiset tapaukset julkaistaan,mutta kyllä tämä yhteiskuntaon muuttunut paljon vuosien aikana selaiseksi salailuksi tämä on mennyt.
- Janenisti
Moskovan Tiltun kannattaisi kehittää parempi juttu.
- Oohiljaahanhi
Joo o
- Somaliterroristit
Miksei somaliyhdistys tuominnut tätä murhayritystä taitaa olla terroristiyhdistys.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä752326Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa512241SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1622045Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171821Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön871279Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.781164HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363031060Jumalauta! Ukraina hyökkää jo Suomeenkin!
Ukrainan drooneja tullut Suomeen ainakin kolme, ehkä enemmäkin! Syvälle Suomeen! Nyt on klovnipressa hukkapätkä mennyt T3271003Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah100953- 76946