kihniön maahanmuuttajat

Pulkka mäkeen pitäis viedä kunnan laskettelemaan mahtais pojat ja rouvat olla ihmeissään ja pahat asiat unohtuisivat varmasti
17365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Mitä kirjoittaja halusi tällä nyt sanoa? Ei avatunut!

Äänestä
  • Suomi ei tarvitse näitä isis-miehiä !!

    Äänestä

Toivottavasti suvakit katsovat Frii kanavalta Hengenvaarallinen rakkaus ohjelmaa! Tositarinaa islamin julmuudesta!

Äänestä

Töihin ne joutilaat luuseri elätit pitää viedä.Ellei satu kiinnostaa niin heti häätö kotimaahansa.Palkaksi ruoka ja majoitus.

Äänestä

Kyllä saattaisi kaikki olla ihmeissään jos ne töissä näkisi.Töiden jälkeen me Suomalaisetkin vasta pulkkamäkeenehditään.

Äänestä

Ketähän nämä on täällä jotka ovat töitänsä kauppaamassa. Taitavat kaikki tuet itse saada joten ovat aikalailla samassa tilanteessa näitten maahantulijoiden kanssa. Mutta jos on vittumainen luonne niin pitäis itse saada kaikki ja muut kalvaa ulos.

Äänestä

kyttysvila vahtoo.Ei ne asiat vaan nyt ihan laskettelemalla suju ellei satu Nykäsen Matin tai Palanderin Kallen tasolla olemaan.Omituista höpinää .

Äänestä

Ei oo onneksi pakolaisia näkyny kylillä kun oli vähän pakkasta👍 Taitaa vokki olla jo aika tyhjä, hyvä niin😊 Kommarikin siirtynyt lehtijutuissaan muihin aiheisiin kun ei olkein nimienkeruut menny putkeen😂

Äänestä

Meinaatko että kyllä routa porsaat kotio ajaa.Hyvä niin.

Äänestä

Hyvin mahtuu Kihniössä olemaan vaikka enemmän mamuja kun ei siellä peltojen keskellä ketään juuri asu.Tuntuvat mamut viihtyvän sisätiloissa koulurakennuksessa kun kesämökkiläisenä en ole heihin ihmeemmin törmäillyt.Rakentele vaan pulkkamäkeä, hae mamut mukaan niin ei tarvitse yksin lasketella!

Äänestä

Pelaamaan Jääkiekkoa ja Pesäpalloa !

Oppisivat jotakin hyödyllista !

Jos HIIHTO EI MAISTU ?

Äänestä

Jäälle kävelyretkelle...virtapaikoille.

Äänestä

Nämä paikalliset kammari Aukustit ovat kateita kun kivat pojat ja miehet ovat suoraryhtisiä ja eikä ole harmaa päitä. Harmaapäät juovat kaljaa ja ajelevat autolla humalassa.

Äänestä
  • Halvemmaksi yhteiskunnalle tulisi jos rouvat matkailisivat
    vaikkapa Gambiaan pantaviksi.

    Äänestä

Suvakit saa tällä osiolla takkiinsa 6-0.Järki sakkia Kihniöllä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kkjjhhjjj kirjoitti:

Pulkka mäkeen pitäis viedä kunnan laskettelemaan mahtais pojat ja rouvat olla ihmeissään ja pahat asiat unohtuisivat varmasti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu