Vanhasesta uusi pääministeri

Prsidenttiehdokas Matti Vanhanen sopiva pääministeriksi, kun Sipilä on saatu sivuun. Saadaan samanlainen korruptioepäilysten perinne jatkumaan.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vai Berneristä?

Äänestä

Pekkarinen on jo yrittänyt kaataa Sipilän. Arvelisin Pekkarista.

Äänestä

Paula Ilona Lehtomäki.
Ansiolista: Jätevesiasetus. Kohu Talvivaaran osakkeista. Venäjä-suhde. Pallas-hotelli. Kollajan allas. Soklin kaivosrata. Sallatunturin laskettelurinne.

Äänestä
  • Ei tällaisilla sosialisti tuherruksilla, paras Pääministerimme koskaan kaadu. Jatkaa ilmeisesti toisenkin kauden, kun on niin suosittu. Kun on saanut ensivuodelle kovan nousukauden päälle.
    Katsokaa hieman takaisinpäin, niin miten montatuhatta haukkumaviestiä sai.
    Meidän rakas,söpöliini, pusi pusi Anne Bernerimme, siti hän jatkaa entistä ehonpana, kauden loppuun, ehkä oikean yleisön pyynnöstä toisenkin kauden.

    Sosialistit ovat täysiä turhakkeita, jotka pitäisi poistaa eduskunnastakin. Sillä hallituksiin heillä ei ole mitään asiaa, ainakaan suomessa.

    Äänestä

  • Kau__Ke- kirjoitti:

    Ei tällaisilla sosialisti tuherruksilla, paras Pääministerimme koskaan kaadu. Jatkaa ilmeisesti toisenkin kauden, kun on niin suosittu. Kun on saanut ensivuodelle kovan nousukauden päälle.
    Katsokaa hieman takaisinpäin, niin miten montatuhatta haukkumaviestiä sai.
    Meidän rakas,söpöliini, pusi pusi Anne Bernerimme, siti hän jatkaa entistä ehonpana, kauden loppuun, ehkä oikean yleisön pyynnöstä toisenkin kauden.

    Sosialistit ovat täysiä turhakkeita, jotka pitäisi poistaa eduskunnastakin. Sillä hallituksiin heillä ei ole mitään asiaa, ainakaan suomessa.

    "sosialisti tuherruksilla, Pääministerimme, ensivuodelle, montatuhatta, ehonpana, suomessa".

    Längvitsiä pukkaa.

    Äänestä

Prsidenttiehdokas

Vai onko Halonen Penalle Pr Pentti ehdokas

Äänestä

Annukka Jätteenmäki tulee ja Polvimasa varalla.

Äänestä

Sipilän arvostus nousee, kun hän selvästi sanonut, että medialla on oma vastuu. Harmittako?

Aivan tiedoksi, jos punakaartissa komppanian päälilöt valittiin huutamalla. Täällä vasemmiston möly herättää vain naurua.

Äänestä

Savun hälvennyttyäkö uusi yritys? Toisaalta pitkän kaavan mukaan opiskellut huonomuistinen naistenmies on myös kepun pressaehdokas. Viimeksi se hanke meni poskelleen niin kuin Talvivaarakin. Mutta hupeni siihenkin rahaa. Vanhasen pressakampanja oli kallein ja sillä ei päässyt edes toiselle kierrokselle.
Sellaista sattuu. Ja Soinikin sen kuin lihoo, vaikka eihän se tähän asiaan liity, mutta tuli mieleen, kun mietin joulukinkun ostoa. Ostaako vai eikö ostaa? Kinkun nimittäin, Talvivaaran osakkeita nyt tuskin sentään. Vaikka millä nimellä niitä myytäisiin, en ostaisi.
Sitten joulumieltä, joka Soinista tuli mieleen, kuinka ollakaan.

https://www.youtube.com/watch?v=j-CuPDYB9UM

Äänestä

Kaikki kepulaiset pelkikisi rivikansanedustajiksi,siellä saavat vähiten vahinkoa aikaiseksi.Korkeintaan itselleen palkankorotuksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin_se_mene kirjoitti:

Prsidenttiehdokas Matti Vanhanen sopiva pääministeriksi, kun Sipilä on saatu sivuun. Saadaan samanlainen korruptioepäilysten perinne jatkumaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu