Huomio liikenneopettajat

Kohta päättyy voimassa oleva työehtosopimus ja uusi tulee voimaan!

http://www.akt.fi/site/assets/files/1731/liikenneopetusalan_tes_2014_-_2016.pdf
4281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Perrrrr....le! Meidän johtaja maksaa vain 15€/h ilman lisiä ja muita korvauksia. Sairaana sairastellaan ilman palkkaa. Lomapäivät kerrytetään ylimääräisitä työtunneista.

Äänestä
  • Tälläsia työnantajia on alalla ihan liikaa. Yleistä lienee myös, että opettajan tuntipalkasta vähennetään tuo 10 min "tauko". Yksi pölvästi ehdotti, että kun ajattaa 6 tuntia tauotta niin saa 7 tunnin palkan. Samoin kolmesta teoriatunnista tarvii maksaa vaan 2 h 15 min palkka.

    Äänestä

Olen kuullut että joku autokoulun pomo leikkii tosissaan pomoa ja kiusaa työntekijöitään. Opetusautoa huolletaan sitten kun huvittaa eikä turvallisuuden ym ohjeiden mukaan.

Äänestä
  • Nämä yritykset johtajineen tunnistetaan siitä, että henkilökunnassa on suurempi vaihtuvuus kuin asiakkaissa : D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pääluottamusmies3113 kirjoitti:

Kohta päättyy voimassa oleva työehtosopimus ja uusi tulee voimaan!

http://www.akt.fi/site/assets/files/1731/liikenneopetusalan_tes_2014_-_2016.pdf

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu