Alepossa Usan kapinalliset tuhoutumassa.. Yk heti hätäkokoukseen.. Mosulissa Usa murhaa..
Ei mitään väliin..
Ei mitään väliin..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sinähän olet ymmärtänyt ihan väärin.
Kysehän on vain Venäjän ja Syyrian diktaattorin hirmutöiden tuomitsemisesta. Eli tuomitaan siviilen, lasten ja naisten, sekä sairaalouden tahallisesta tuhoamisesta.
Ei Venäjä ja Syyrian diktaattori käy siellä mitään sotaa terrorismia vastaan, vaan pahin alueen terroristi on omaa kansaa surutta murhaava Al Assad ja häntä näissä hirmutöissään tukee Venäjä raaoilla siviilien pommituksilla.
Mosulissa taasen on sota terrorismia vastaan eli ISISiä vastaan. Sitä käy paikalliset länsimaiden tuella. ISIS on kärsinyt tappion ja ajettu pois Mosulista. Vaikka ISIS käytti siviilejä ihmiskilpinään, ellei tappanut heti heitä, niin siviiliuhrien määrä on silti vain pieni murto-osa Venäjän tynnyripommien murhaamista siviilien määrstä.
Venäjä on murhannut Syyriassa enemmän siviilejä kuin mikään muu taho, paljon enemmän kuin alueen terroristit yhteensä.
Siksi YK reagoi. Muu maailma ei hyväksy Venäjän tukea terroristeille eikä siviilien kylmää murhaamista.
Eipä sullakaan paljon älynlahjoja ole! Vai onko kieli hitsautunut mustaanbeffaan? Alepossa taistellaan kapinllisia vastaan. Kapinaliset Usantuella ja asein. Tappaa kranuilla sikana siviilejä etenkin Eteläalepossa sumittaisilla iskuilla. Ei olisi rähinää, jos kapinaliset poistuisi,.. Tollona et tajua, vai? Aleppossa tukahdutetaan kapinaa?
Mosulissa kuollut jo paljon enemmän siviilejä.. Loppumurha edessä..
Alepossa vain Venäjä murhaa siviilejä, naisia ja lapsia.
Olet tollo. Usan kapinaliset amouu summassa Usab Jranuja länsialeppoon taopaen.
Miten voi yhteen rivin pituiseen lauseeseen saada mahtumaan yli 10 kirjoitusvirhettä? Onnistuu vain todelliselta umpitollolta!
Ei vielä silti sinun tasolle, peräkylänlatvalaho..
Miksi ei vaadita kapinallisia poistumaan Aleposta??
nato, yk, cia, nsa kaikki samaa firmaa eri hamayspaketissa, tasta tuli mieleen kun jugolavian sotaa oli kayty niin ahtisaari kavi rauhanneuvottelijana (yk agenttina) kysymassa joko lopetetaan pommitus vai antavatko suosiolla uraanin
tarvivat niin kipeasti uurania etteivat halunneet maksaa mitaan, taahan meni laakeeksi ja nyt se alkaa oleen loppu, viella talvivaarasta saadaan rippeita, mut se on siina 😷😷😷😷😷 matanbuchus on pahassa pinteessa 👽
saa nahda koska kaarme tulee ulos kolosta 😷
Suomi pyrkii sihen naruun hamoaat irvessä!