Mitä autokouluyrittäjä saa kertoa omalle henkilökunnalleen, mahdollisesti tulevista uusista opettajista?
Saako hän käyttää "poliisi-kaveriaan" opettajan tietojen urkkimiseen? (epävirallisesti)
Entä jos (on) alkoholiongelma ko. yrittäjällä, miten voi työntekijä/tulevat suhtautua?
Entäpä kun yrittäjä uhkailee?
Poliisi tutkii...
SAP opettajien oikeus?
8
137
Vastaukset
- KTiainen69
Jos yrittäjä selvittää tietosi poliisin avulla ja jakaa tietosi eteenpäin, niin a) poliisi joka on hakenut tietonsa: syyllistyy virkarikokseen, b) Yrittäjän ei missään tapauksessa tule saattamaan tietoa - muille.
Ymmärsinkö oikein, että hän on puhunut "jorulle" / henkilökunnalleen sinun tietosi? - Kunnianloukkaus lienee oikea? , mustamaalaus, yms.
Onko hän esim. tekstiviestitse uhkaillut sinua jollain tavoin? Esim: "Haluaa viedä sinut saunan taakse?", yms....
Onpa yrittäjä? Toivottavasti on hyvä asianajaja?
Mikä autokoulu nyt vaanii ammattitason opettajia? Onko sinulla opettajana ehkä-pä paremmin, kuin ko.yrittäjällä....?
TEE RIKOSILMOITUS! - pekkakari
Hyvä Lauri Mustonen. Jos sinulla ei ole muuta tekemistä, kuin kirjoitella kaikkea paskaa tänne, niin soita mulle. Mä voin tulla juttelemaan sun kanssa ;)
- ukstryjn
Tähän voidaan lisätä, että: "pekkakari" on kuulemma lähettänyt viestejä enemmänkin ko."Lauri Mustoselle"
- Mennään saunan taakse....
- Saisinpa olla kahdestaan kanssasi samassa huoneessa... (?)
- Mikä on kotiosoitteesi, voidaan tulla poikien kanssa tervehtimään...
Onko tämä nyt aikuisten oikeasti tervettä käyttäytymistä ?
Vai, saattaako jollain olla pikkuruinen ongelma alkoholin kanssa?
Terveisiä: Paltamosta... - PeriKakka
....Niin tämä ei ole paskaa, vaan sinun Kari Pekka lähettämäsi viestit uhkailut...
- iysalo
Huh, huh...
Mikä mättää?
Kateus? - gfkhg
Peniskateus?
- JanMäkinen
Ei uskoisi, että autokoulun johtaja (?) uhkailee henkilökohtaisella lähestymisellä/ haluaa selvittää osoitteen? - Lienee liikaa punaviiniä taustalla?
- PeterKarl
Niin, olen itse seurannut ko. palstaa. Nyt voisi molemmat osapuolet avata, mikä mättää? Jos Teillä on henkilökohtaisia kaunoja, yms. ok.
Kukaan ei voi kuitenkaan uhkailla selvin päin /kännissä, ketään?
Olisi siis kiva tietää? - Mistä kyse?
Onko LM kateellinen KP.lle? / tai toisten päin?
Lisäksi: Onko autokouluopettajilla oikeutta vai vain velvollisuutta työnantajaa kohtaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1958738
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264888- 504348
- 683923
- 513266
- 513094
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.552942Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262736- 432521
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv422465