Onko normaalia että 10/2014 Superb TDI 1.6 öljykello on alkanut tikittämään ja välillä se lyö kremlin kellon mukaisen pienen sävelmän ja lopulta kuuluu käen kukkumista?
TDI öljykello propleemi
ocuTdi1.6WebastoKaukoOhj
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ehkä kannattaa olla vastaamatta trollille . Hänen aloituksensa kuivuvat vähin äänin. Olisi mielenkiintoista seurata tuota kehitystä!
https://www.youtube.com/watch?v=ZrgNg412x5g
moni ei jaksa enää aikapommin tikitystä kuunnella.
Katos vaan. Siinä on joku työntekijä sosialisti ostanut skodan ja muu henkilökunta pitää huolen, että skodia ei näy parkkipaikalla.
Pitävät tuota skodaa ikävän näköisenä rumana maisemanpilaajana.
Hyvää hoitoa näyttävät antavan sille.
Ovat alkaneet popkornkattilan (moottori) jälkeen käyttämään käkikellon koneistoa skodissa. Ovat suuttuneet, kun jäivät kiinni pakokaasupäästö huijauksesta. Nyt pitäisi olla melko ekologinen moottori, kunhan muistaa laittaa vetoa koneeseen.
Oikeasti veikkaan, että vasemmistolaisille suunnattu "kumarra itään" hetki on silloin, kun kremlin kello pimputtelee.
mahtaa vituttaa tuonkin skeidan omistajaa,mutta toisaalta pääsi kärsimyksistään eroon.
TDIssä menee pumppusuuttimet uusiksi kaupunkiajossa JOPA 10 tkm välein maantieajossa voi pärjätä 2-3 kertaa pidempää. suutimien irroitus on helvetin kallis homma suolan pieksemässä koneessa, varautukaa 100 tonnin ja 3-5 v omistajuuden aikana ~5 tonnin ylimääräisiin laskuihin
Se on ainakin melkolailla tyyppivika että öljykupin kuttaperkka kellastuu ja menee pienille säröille eikä siitä näe enää öljyn pinnan tasoa.