lähden jouluna tallinaan.haluaisin itselle joululahjaksi ostaa miesten rannekellon.n.150-200e.mistä hyvä ja takuut voimassa,merkki.
rannekello
24
377
Vastaukset
- SeppoTaalasmaa-_
Osta laivalta!
- kolera
En mä jotain ristisanatehtävää ajatellut.
- kiikass
kukas sa olet, voitko painua helvettiin tästä keskustelusta.
- kolera
kiikass kirjoitti:
kukas sa olet, voitko painua helvettiin tästä keskustelusta.
Kyllä tämä hieman helvetiltä vaikuttaa. Mitäs jos itse ottaisit hatkat? Kelloseppäkö olet?
- kolera
kiikass kirjoitti:
kukas sa olet, voitko painua helvettiin tästä keskustelusta.
Skitsofrenialle ovat ominaisia erilaiset ajattelun tai havaitsemisen vääristymät eli harhaluulot ja aistiharhat sekä usein myös tunneilmaisujen poikkeavuus tai latistuminen.
- Rolexsi
Tallinan kanikonttoreilla on varastettuja kelloja pilvinpimein!
- KellotonKalle
Varo ettei kellon lisäksi Tallinnassa tartu jotain muutakin mukaan.
- lafka22
Tarkoitatk0, että saattaa saasa syyhyn. Sen voi myös saada kättelemällä tuntemattomia ihmisiä. Terveyskeskuslääkärit eivät nykyään kättele. Eräs veti vain kättä lippaan :)
- menopaluu
Mä ostin rahapulassani kankaisen sohvan kristillisestä kierrätyskeskuksesta. Se oli täynnä jotain luteita ja kilkkejä. Asunto piti myrkyttää rentokilin avustamana. Niitä juoksenteli joka puolella pitkin lattiaa. Inhottavaa.
- Kellonosto
Minä ostin kesällä Seikon "aurinkokellon", viiden vuoden takuu, alle 200 euroa
- Kellonosto
Nyt tuli kirjoitettua puppua, ei ole aurinkokello, kinetic, toimii energian liikkeestä
- ei_haaskata_turhuuksiin
Mihin tarvitsee 200 euron kelloa, balti jaaman torilta saa kioskista riittävän hyvän aikaraudan 5 euroa. patterin vaihto 50 centtiä.
- lafka22
ei_haaskata_turhuuksiin kirjoitti:
Mihin tarvitsee 200 euron kelloa, balti jaaman torilta saa kioskista riittävän hyvän aikaraudan 5 euroa. patterin vaihto 50 centtiä.
Nykyajan kännyköissä on kello.
- luhta
tuulipuvun kans 5e kello ihan jees.puvun kanssa pitää olla tyyliä ja laatua.
- faktoa-tietoa
Pukukellolla ei ole takuuta, palti jaamalta saa käsin kirjoitetun takuutodistuksen.
- lafka22
Suoalaisiahan kommentoidaan tuulipukukansaksi. Ulkomailla se herättää huomiota. Jos on varaa matkustaa, niin luulisi olevan varaa kohtuullisiin tamineisiin. Niinpä niin oikein käsinkirjoitettu takuutodistus. Toisaalta noita 5 euron kelloja voi ostaa 200 €:lla melko monta.
- vähänkö.eroa
lafka22 kirjoitti:
Suoalaisiahan kommentoidaan tuulipukukansaksi. Ulkomailla se herättää huomiota. Jos on varaa matkustaa, niin luulisi olevan varaa kohtuullisiin tamineisiin. Niinpä niin oikein käsinkirjoitettu takuutodistus. Toisaalta noita 5 euron kelloja voi ostaa 200 €:lla melko monta.
Virolaisia kommentoidaan suomessa ryssiksi ja varkaiksi.
- lafka22
vähänkö.eroa kirjoitti:
Virolaisia kommentoidaan suomessa ryssiksi ja varkaiksi.
Oletko sinä se ainoa kommentaattori Suomessa vai tarkoitatko vironvenäläisiä?
- rannekellon
ORIENT miesten kello
Ø42mm, automaatti, päivyri, safiirilasi
Vesisuojaus: 50M Kello on vesisuojattu ja rajoitetusti vesitiivis. Voidaan käyttää kosteissa olosuhteissa, mutta ei upottaa veteen.
Kenelle Miehelle
Kiven tyyppi Ei kiveä
Koneisto Automaatti
Kuoren halkaisija 38-42 mm
Kuoren muoto Pyöreä
Lasi Safiirilasi
Materiaali Teräs
Ominaisuudet Multifunction
Ranneke Nahka
Rungon väri/tyyppi Hopea/harmaa
Takuu 2 vuoden takuu
Taulun väri Hopea
Vesitiivis 50M vesisuojattu
https://www.timanttiset.fi/fi/Kellot/ORIENT-miesten-kello_0270-13150
Matkaan tietysti Eckeröllä
https://www.eckeroline.fi/webapp/wcs/stores/servlet/Content_10151_10001_-77?page=index.php?option=com_content&view=article&id=572&lang=fi-FI&smi=131&menuid=513&storeId=10151&gclid=CLbKqfak9tACFQvPsgodKIsGtQ - lafka22
..ei voi voi upottaa veteen... mutta ... 'Vesitiivis 50M vesisuojattu'... Tarkoittaako se vertikaalitasossa :) ?
- SananSelitystä
Tarkoittaa sitä että jos juokset yli 50 metriä sateessa niin vesi tulee kelloon sisään...
- Perä-Hikiä
Kannattaa ostaa viinat ja kellot Perähikiältä!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv4183533Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k1082610Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,32401Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll372186Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne62100Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv131933Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941607Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel671529Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k431483Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne
niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,531360