Muija valehteli päin naamaa ja jäi nyt valheestaan kiinni. Edelleenkin kiistää totuuden ja väittää, ettei tehnyt mitään.
Miten toimitaan?
Miten toimitaan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jätä se. Silloin saat tietää paljon muutakin kun tulee ruikuttamaan takaisin. Sitten voitte aloittaa puhtaalta pöydältä, tai ette.
Mitä se muija valehteli? Siitä riippuu, mitä tehdään.
Valehteliko olleensa risteilyllä ystävättärensä kanssa, vaikka oli jonkun jannun kanssa? Vai valehteliko uuden mekkonsa maksaneen vain 25 €, vaikka se maksoi 250 € tai toisin päin? Vai valehteliko, että on päänsärkyä, vaikka ei ollut? Vai valehteliko olevansa raskaana, vaikka ei ollut? Vai valehteliko käyttävänsä ehkäisyä, vaikka ei käyttänyt ja tuli raskaaksi?
Mitä tehdään? Mitä sinä haluat, mitä hän haluaa, mitä te molemmat haluatte?
Täällä hän sekoilee muiden miesten kanssa, kun minä tienaan rahat raskasta keikkatyötä tekemällä. Eilen tulin takaisin Poriin, niin muija nukkui vielä klo 9 ja piolen päivän aikaan poltteli kannabista.
Ilmeisesti löytänyt uusia kavereita, kun ei kannabista ennen ole huushollissamme näkynyt!
Itse lähdin lipettiin muutaman selvän valheen jälkeen. Ei kannata rakentaa jos ei ole täydellistä luottoa pohjana.
Käyt "vetämässä kellon" silloin tällöin sou vat.
salaisuus on ehkä siinä et laitettiin lusikat jakoon yhekskytluvun alussa,mukulat jäi muijalle ..hommas parikin uutta äijää elättämään itteensä..minä käyn viikonvälein pyytämässä "polvillani" anteeks entisiä aikoja...
molempi parempi ja hyvä mieli
=))
Riippuu siitä mitä on valehdellut.Syytä keskustella vakavasti.Valehtelu ei saa jatkua.
Jos jatkuu muija kierrätykseen.
Ei muija mitään valehdellut.
Jos olisit varma, että valehteli niin asiaa ei tarvitsisi edes kysyä.
Mitä se muija teki? Tappoiko sun koiran ja valehteli, että piski kuoli itsestään sillä aikaa kun sä olit muissa naisissa? Ai ai, siitä sait! Yritä nyt hieroa sopua tai palaa niitten muitten muijien luo.
En ollut naisissa, olen tehnyt taas koko viikon duunia. Painan pitkää päivää, työn puolesta olen silloin tällöin muutaman viikon keikoilla eri paikkakunnilla ja muija makaa kotona ja "hakee töitä" = polttelee kannabista ja sekoilee porilaisten miesten kanssa.
Hakkaa se.
En käytä väkivaltaa. Nainen ei kaipaa hakkaamista vaan ongelmiensa selvittämistä. Jos ihmisellä on kaikki kunnossa, ei ole syytä polttaa. Jos vetää tupakkaa tai kannabista, se kertoo elämässä olevan ongelmia. Kun ongelmat saadaan ratkaistuiksi, loppuu polttelu.
Tasa-arvo kunniaan!Miehet on valehdelleet kautta vuosisatojen,,nussineet piikoja raskaaksi,,pitäneet sivusuhteita.Mitä siitä nyt jos nainenkin joskus sortuu elon tiellä :D Jos vaikka tästä oli kyse niinkuin luulen.
Mä rakastan yhtä pimua. Mitä mun pitäis tehdä, ettei se alkais valehteleen niin kun ton aloittajan muija.
Kertokaatten mulle.
Täytyy pitää tarpeeksi hyvänä, ettei pimu jää puutteeseen.
Jos on luonnevika ei voi tehdä mitään.
Jos tuota kestää katella, niin lähetä tänne. Kyllä yksi rouva ruodussa saadaan pysymään.