YLE:stä ja "kapinasta". Ei kannata noteerata mitenkään.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kyselee vastauksia vaikkei ymmärrä itsekään mitä kirjoittaa. Ihme jaanaaja!
Ymmärtäkäämme "majuria". Kävi kansakoulua viisi luokkaa ja kaksi luokkaa niistä kahdesti. Äidinkielestä reputti kahdesti.
Pitääkö kadettikoulussa suorittaa myös äidinkielen kypsyyskoe?
Kommarit ivaa.
Sitä saa mitä tilaa. Joten ei tarvitse alkaa itkemään.
Ei sitä ivaamista ole kukaan tilannut.
Se kommareitten ja sosialistein tapa aina ollut ja on edelleen.
Katso peiliin.
OikeistiSosDem lienee SAK:n päivystävä trolli.Kirjoittelu sen mukaista.
Onneksi palstalla riittää myös Apollonkadun vähäpoikia päivystämässä.
Eiköhän hänkin ole sairaseläkeläinen.
Sosialismi verissä. Heidän pitää saada haukkua kunnon kansalaisia
Aina kommarit olleet sellaisia, ivaa ja naurua muista.
Etkö kestä pientä soittelua. Syytä olisi ottaen huomioon mitä itse kirjoittelet. Olit näköjään demaripalstallekin laittanut 1918 spämmiäsi?
Itsenäisyyspäivän lähestyessä "majurilla" on meneillään 1918-vyörytys. Pian kaikki kommarit, punikit ja demarit ovat motissa, ja urhoollisen toiminnan johdosta "majuri" saa uuden sotilasansiomitalin sekä kutsun Linnan juhliin.
Ha ha ha haa.
Tuollaista ivaamista kommareilla, toinen nauraa.
He ei osaa tätämaailmaa. Sossut tulleet röyhkeiksi.
Vyörytys ja rotaatio, ne kuuluvat yhteen. Yle vähän asetteli esteitä vyörytykselle mutta mitään ette voi, totuus nousee esiin vaikka kuinka hanttiin ylen muutamat naistoimittajat yrittävät pistää
Sosialsmi on periaatteessa hieno aate. Ihmisen ahneuden takia ei vaan ole toimiva systeemi. Siksi kapitalismi, se on luotu meitä riistäjiä ja omaneduntavoittelijoita varten.
Ei se taida olla edes periaatteessa hieno aate yksilönvapauden tukahduttamisineen. Eikä sitä taida missään enää ollakkaan puhdasoppisessa muodossa.
Onkin tässä valossa erittäin huvittavaa "Majurin" paasaaminen "kommareista".
Oooko sinä kommari ?
Palstalla räkyttävänä.
???