Silli ja haili ja ahtunk

voi ,voi, mitenkä se näin, voi, voi
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201612022200035169_uu.shtml
syytöntä miestä voi , voi
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kansalliteatterin edessä on Aleksis Kiven patsas , siinä rautatieaukiolla, lähellä potkun tapahtumapaikkaa ja siihen saa hyvin hirttopuun.
Ei armoa tämmöisille potkijoille.

Äänestä

Lieksan poikien mielst sankari

Äänestä

http://yle.fi/uutiset/3-9330593
No missäs ne uhrin haukkujat
natsit ja rasistit vois pistää kaikki linnaan ja sijottaa siten, että pääsisivät
" hörhöruunan" morsiameksi ja kokemusta karttus

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuhan-kysyn kirjoitti:

voi ,voi, mitenkä se näin, voi, voi
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201612022200035169_uu.shtml
syytöntä miestä voi , voi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu