PayPal pankkisiirto apuva

pänniiii

Kertokaa, jos käyttää sitä hitaampaa TopUp metodia niin pitääkö silti Wallet nappulan "taakse" laittaa oma pankkitilin numero.
http://i65.tinypic.com/j785d2.jpg

Mitään pankkitiliä en ole vielä kytkenyt mihinkään, TopUp (pari paivää kestävä pankkisiirto) nappulaa kun painaa kysy ensimmäiseksi omaa pankki tiliä, siis riittäkö jos pankkitilin kirjoittaa vain ja ainoastaan tähän.
http://i64.tinypic.com/k2hkao.jpg

Koska paypal lopetti suomalaisen SEB pankin kautta rahaliikenteen, joudun nyt pähkäilemään uutta TopUp konstia, Visaa en käytä enkä pika-TopUp:ia. Joten perinteinen keino on ehkä turvallisin ja erilliseltä pankkitililtä jossa vähän rahaa.

Kaikilla foorumeilla ( maksukamu,rahantakoja jne...) joissa olen käynyt tietoa etsimässä, tieto on vanhentunut .

PayPal asiakas tuesta ei saa selvää vastausta.
Taitaa jäädä jouluostokset ebay:sta tekemättä

apuja tarvitaan ...kiitos

0

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Rakas

        Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
        Ikävä
        54
        2798
      2. Pidit itseäsi liian

        Vanhana minulle? Niinkö?
        Ikävä
        61
        2641
      3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

        1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
        Maailman menoa
        36
        2163
      4. Joko olet luovuttanut

        Mun suhteen?
        Ikävä
        63
        1937
      5. Haluaisitko oikeasti

        Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
        Ikävä
        55
        1905
      6. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

        Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
        Maailman menoa
        35
        1602
      7. Mitä se olisi

        Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
        Ikävä
        41
        935
      8. Toivoisitko

        Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
        Ikävä
        112
        863
      9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

        Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        123
        839
      10. Sotekeskus

        Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
        Ähtäri
        37
        824
      Aihe