Sipilä taitaa olla oppisopimuksella

Hallituksessa. No ei kukaan ole seppä syntyessää, eikä kaikista tule ammattimiestä edes kouluttamalla. Pahasti näyttää siltä, että Sipilä on jälkimmäistä ryhmää.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sipilä on aivan höpönlöpön ukkeli. On siinä oppimista äijällä miten tulee käyttäytyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Romanifeija kirjoitti:

Hallituksessa. No ei kukaan ole seppä syntyessää, eikä kaikista tule ammattimiestä edes kouluttamalla. Pahasti näyttää siltä, että Sipilä on jälkimmäistä ryhmää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu