Ensimmäinen vika.

Sisävalot eivät syty kuskin ovesta.
Fabialla ajettu 220tkm.
Nojoo, käsijarruvaijerin vaihdoin kun männätalvena tuppas jäätymään. Toistaiseksi ollut harmittomin omistamistani autoista. Seitsemän kertaa on huollossa viiden vuoden aikana käynyt,huolto ja korjauskustannukset n. 2cnt/km
12115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Vai että skooda rikki. No jos kilometrit pitää paikkansa niin tuohan kesti hieman paremmin kuin Auto Bildin kestotestaama Octavia.

Äänestä

Niijuu, etujarrupalat vaihdoin ennen aikojaan kun alkoivat kolisemaan.

Äänestä

Eipä tuo kummonen vika ole, mikrokytkin tullut tiensä päähän tai johto poikki, seuraavassa huollossa saavat katsoa.
Auto vaihtuu kunhan 400tkm on täynnä.

Äänestä

Onko mittarin ruuvaaminen ylöspäin huijaamista?

Äänestä

Edellinen työmatkasukkulani oli neloskoppa sdi golf joka vaihtui tuohon fabiaan reippaat 450tkm takanaan, ei sekään mikään vikapesä ollut vaan tuo škoda on osoittautunut todella luotettavaksi. Muutenkin mainio paketti. Jos nyt miinuksia... Rengasäänet karkealla asfaltilla kun auto muilta osin on varsin hiljainen.

Äänestä
  • Skoda on se volkkari, johon ei tule vikoja.

    Äänestä

Kaikkii autoihin tulee vikoja vaan tuo on ollut todella luotettava.
Toivottavasti myös jatkossa.

Äänestä

Yetissäni alkaa olla tuo 200 tkm aika lähellä. Lamppuja joskus mennyt samoin kuin jarrupaloja. Siinäpä ne. Hyviä autoja kaikki tyyni.

Äänestä

no huh!!!! itselläni oli 2013 skeida oktavia ja 43tkm ajettuna kaikki särkyi mikä särkyä voi ja kori mätäni, 74 hinauskertaa korjaamolle 2 vuodessa mitä se katiska minulla oli, takuu ei korvannut mitään takuuaikana vaikka esitin lujuuslaskelmat, viron romu ukko osti sen shaiban satasella. poikani musti sanoi ettei ikinä enää skeidaa eikä wakkin sötöstyksiä meidän perheeseen!!!!!!! ja SE ON AIVAN VARMAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! skeidassa on myös automaailman ohuimmat pellit, vain 0,10mm!!!!! olen omin silmin nähnyt kuinka nainen työntää pikkusormen uuden skeida octavian takaluukun pellistä läpi!!!!! miettikääpä jos semmoisella haperolla joutuu kolariin...KAMALAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! miksi skeida ja volkkari ei paranna autojen laatua!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Aloittaja on perustanut Suomen vastarintaliikkeen

Äänestä

Ensimmäinen vika skeidaan tulee jo tehtaalla kun kori on valmiiksi kiero ja näin ollen vesi vuotaa itäkippanaan sisään.

Äänestä

Tämä ketju päätyi Skoda-kriittisten täydelliseen voittoon

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


K0LMEKAKARAAJARAKKI kirjoitti:

Sisävalot eivät syty kuskin ovesta.
Fabialla ajettu 220tkm.
Nojoo, käsijarruvaijerin vaihdoin kun männätalvena tuppas jäätymään. Toistaiseksi ollut harmittomin omistamistani autoista. Seitsemän kertaa on huollossa viiden vuoden aikana käynyt,huolto ja korjauskustannukset n. 2cnt/km

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu