Kaarnaveneillä Suomi nousee Ihan oikeasti. Oikeen professorin opastuksella osasivat maahantunkeutujat laittaa tikun puunpalaan. YLE kehuskelee, kuinka moniosaajia suurin osa mamuista eli turvapaikkaturisteista ovat. Moni eläkeläinen ja seniori on lapsena veistellyt kaarnaveneitä, mutta eipä kukaan ole hoksannut mikä tuote tuo oikeasti onkaan kun sen tekee turvapaikkaturistit?
Tuon mestarityön opetukseen tarvittiin professori ja veronmaksajien rahaa 150 00 ja nyt maamme talous alkaa nousta huippuvauhtia.
Tuohonkin tarvittiin näitä moniosaajia joita meillä on kohta 40 000 miestä jotka koulutetaan nyt kaarnaveitä värkkäämään.
Kohta Sipilä leikkaa taas eläkkeistä että tuo kaarnavene pisnes pysyy käynnissä ja turistipakolaiset saavat hyvää huoltoa täällä hölmölässä.
Suomi nousuun kaarnaveneillä
3
113
Vastaukset
- NeekereitäOnkoHeitä
Veronmaksajien odotetaan makselevan hymyissä suin näiden huijareiden höpöprojektit ja elätyksen, samalla kun kantasasuomalaisilta köyhiltä ja eläkeläisiltä leikataan, leipäjonot pitenee ja asunnottomia on kymmenentuhatta.
Ajatelkaapa että työttömiä on kohta 400 000 ja enempikin kun laitoksia suljetaan ja ihmiset joutuvat kurjuuteen mutta onhan meillä sentään nämä moniosaajat jotka veistelevät kaarnaveneitä ja näin maamme lähtee taas nousuun. - Herraarmahdameitäkaikelt
Käpylehmät voisivat olla myös kannattava bisnes. Yksi lehmä 20 e ja 10 lehmää 200 e. Vieläkö Paula Lehtomäki ja Irja-piispa Askola jakavat sitä Suomi 100 rahaa ? Olisin kiinnostunut. Lisäksi olisi hienoa ojentaa molemmille aamu tv ssä kiitoslehmä.
- HienoJuttuMuuten
Tarkoitatko että nuo yllämainitut lehmät saisivat sinulta ojennettuna hottentottejen värkkäämät käpylehmät?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1516837MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635993Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884579NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074539Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694334Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941690- 4021606
- 821399
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311387Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?441190