250e lompakossa joulukuuksi

sillä pitäisi pärjätä! Onneksi vuokrat maksettu kolmeksi kuukaudeksi eteenpäin.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

minulle ainakin riitäisi tuo summa ihan hyvinkin.

Äänestä
  • hyvä

    Äänestä

Maailman taloudellinen huono tila näkyy kaikkialla, vaikka sitä yritetään
median puolelta kaunistella houkutellemalla ihmiset ottamaan lisää velkaa. Samaa jenkkien mallia monet noudattavatkin ja kierre on valmis. Painetaan vähintään kahta työtä jotta saadaan"pakolliset" kulut kuitattua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


köyhälaulajavain kirjoitti:

sillä pitäisi pärjätä! Onneksi vuokrat maksettu kolmeksi kuukaudeksi eteenpäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu