http://aamulehdenblogit.ning.com/profiles/blogs/somali-yksinhuoltajalle-3562
Paljonko nyt? Paljonko "yksinhuoltajana" esiintyvä saa nyt verottomana käteen?
"Ottolapsina" tänne tuodut, ovatko hekin "yksinhuoltajina" nykyisin`?
MONIAVIOISUUS SUOMESSA KIELLETTY, JOS LÄHES PUOLET ESIINTYY "YKSINHUOLTAJANA", LUULISI ASIASTA VASTUUSSA OLEVIEN VIRANOMAISTEN VELVOLLISUUDEN OLEVAN TUTKIA TODELLINEN TILANNE.
Eipähän eläkeläisten SDP:tä ainakaan kannata äänestää, koko ajan leikannut ansaittuja työeläkkeitä, ja kovasti puolustavat LISÄPAKOLAISTEN ottamista tänne.
"Yksinhuoltajia" v 2010 jo 46 % somalinaisista
2
137
Vastaukset
- KansanMuistiHuonoa
Vallitettavasti eduskunnassa ei ole semmoista puoluetta joka puoltaisi eläkeläisten ja köyhällistön etuja maassamme. Kaikki puolueet ovat lisäämässä elikeinopakolaisten tuloa maahamme ja kukaan ei välitä millä kaikki lomalaisten kulut maksellaan.
Oppositio puolueista SDP , RKP, Vihreät ja kommarit ovat kaikkein älyttömintä joukkoa ja jos he pääsevät vallankahvoihin silloin tiedämme missä sekasorrossa maamme on näitten maahamme haalittavien terroristien kanssa.
Propagantaa suoltava media YLE:n johtolla antaa kuvaa miten elintasopakolaiset tuovat rikkautta ja työtä maahamme ja suurinosa kansasta uskoo tuohon propagandaan. Selvää on että kansa äänestää itselleen kurjuutta, köyhyyttä, itsemurhia ja huonoa taloutta velkoineen. - HyvänJakaja
On meillä sentään Heikki Hursti joka auttaa ja huomioi myös köyhiä jakamalla ruokakasseja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen252684Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään402332Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621308Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2991231- 41986
- 42967
- 77894
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh77877Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin175803Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup94798