Katsoin kummatkin ja asiaa oli.Hän puhui hallitukselle,kansalaisille,opettajille,työpaikoille.Hallinnoille.Kaupanalalle.
Olen josksu laittanut tv7 viestiä saamatta vastausta.Olenkin mietinyt sitä joskus sillä aina oli kritiikki hyvää tai sitten negatiivista se on aina kasvattavaa.Hyviin tapoihin kuuluu vastata viesteihin.
Eatmond:
Hän myös varoitti vääristä opettajista,-uskonnolliisuudesta ja kuinka Jumalan sana Kristus ja hänen pyhyytensä,opetuksensa ja ensi rakkautensa on kadonnut uskovilta.
Siinä kuunnellessani eteeni piirtyi näky rististä kummulla.Ja Ristia kummulla tuli Ristin tuki.Se on myös Tv7 nimi.
Risti siis seisoi kummulla kallistuen viistoon,-ristiä tuki iso tukkipuu joka kohta sekin katkeaisi jykevän ristin painosta.Risti oli kallistuneena jo tovin.Ihmiset ympärillä hyörivät koettaen tukea isoilla kivilohkareilla ristin juurta estäen kallistumisen ja samalla painaa tukipuuta syvemmälle maahan.Sen sortuminen olisi suuri,-rankka vesisade tai myrsky enään sitä ei tukisi.
Uskon tämän olevan myös varoituksen sana Sanan julistajille ja niille jotka tuovat väärää henkeä seurakuntiin.Erotella hengenlahjoilla totuus.
Eräässä palstalla jopa Shamaani puhui "pyhästä hengestä".Sanoi että hän kutsuu luokseen pyhää henkeä.Joku kysyi oletko uskossa,ja shamaani vastais en.
Tutkikaa lähteet,-tutkikaa ja katsokaa veren evankeljumin valossa ja sen lävitse,katsokaa hedelmät.Ei niitä maalisia hedelmiä mitä kukin saa aikaan vaan niitä hedelmiä mitä hän tuo ulos.Raamatun tuntee myös sielunvihollinen ja eksyttää valitutkin.Mutta Herramme on antanut meille mahdollisuuden sanan ja teon tuntemisen kautta sekä armolahjojensa kautta tuntea nämä eksyttävät henget.
On unohdettu se tärkein:
-Ristin sanoma
-Pelastus
-Syntien sovitus
-Veren evankeljumi
-Armo
-Jumalan rakkaus.
-pyhät saarnat
-Jumalan puhdas sana Raamattu.
---------------------------
Tilalle on tullut:
-Julistus voitelusta
-pyhänhengen korotus
-Ylihengelliset kokemukset
-musikkijuhlat/kekkerit
-kokemusten hakeminen
-Opetusten ottaminen erilähteet
Ristin tukipuu on lahonnut ja kaatumaisillaan koko risti.
Profeetta Eatmon
tukipuu
0
350
Luetuimmat keskustelut
- 811271
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K191069En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o621013- 65888
- 61774
- 60770
- 65696
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.24680- 69672
Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.39638Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49637- 133626
- 50579
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk36565- 19527
- 29525
- 33520
- 43508
- 72486
- 40477