Profeetta Eatmon

tukipuu

Katsoin kummatkin ja asiaa oli.Hän puhui hallitukselle,kansalaisille,opettajille,työpaikoille.Hallinnoille.Kaupanalalle.

Olen josksu laittanut tv7 viestiä saamatta vastausta.Olenkin mietinyt sitä joskus sillä aina oli kritiikki hyvää tai sitten negatiivista se on aina kasvattavaa.Hyviin tapoihin kuuluu vastata viesteihin.


Eatmond:
Hän myös varoitti vääristä opettajista,-uskonnolliisuudesta ja kuinka Jumalan sana Kristus ja hänen pyhyytensä,opetuksensa ja ensi rakkautensa on kadonnut uskovilta.
Siinä kuunnellessani eteeni piirtyi näky rististä kummulla.Ja Ristia kummulla tuli Ristin tuki.Se on myös Tv7 nimi.

Risti siis seisoi kummulla kallistuen viistoon,-ristiä tuki iso tukkipuu joka kohta sekin katkeaisi jykevän ristin painosta.Risti oli kallistuneena jo tovin.Ihmiset ympärillä hyörivät koettaen tukea isoilla kivilohkareilla ristin juurta estäen kallistumisen ja samalla painaa tukipuuta syvemmälle maahan.Sen sortuminen olisi suuri,-rankka vesisade tai myrsky enään sitä ei tukisi.

Uskon tämän olevan myös varoituksen sana Sanan julistajille ja niille jotka tuovat väärää henkeä seurakuntiin.Erotella hengenlahjoilla totuus.

Eräässä palstalla jopa Shamaani puhui "pyhästä hengestä".Sanoi että hän kutsuu luokseen pyhää henkeä.Joku kysyi oletko uskossa,ja shamaani vastais en.
Tutkikaa lähteet,-tutkikaa ja katsokaa veren evankeljumin valossa ja sen lävitse,katsokaa hedelmät.Ei niitä maalisia hedelmiä mitä kukin saa aikaan vaan niitä hedelmiä mitä hän tuo ulos.Raamatun tuntee myös sielunvihollinen ja eksyttää valitutkin.Mutta Herramme on antanut meille mahdollisuuden sanan ja teon tuntemisen kautta sekä armolahjojensa kautta tuntea nämä eksyttävät henget.


On unohdettu se tärkein:

-Ristin sanoma
-Pelastus
-Syntien sovitus
-Veren evankeljumi
-Armo
-Jumalan rakkaus.
-pyhät saarnat
-Jumalan puhdas sana Raamattu.
---------------------------

Tilalle on tullut:
-Julistus voitelusta
-pyhänhengen korotus
-Ylihengelliset kokemukset
-musikkijuhlat/kekkerit
-kokemusten hakeminen
-Opetusten ottaminen erilähteet

Ristin tukipuu on lahonnut ja kaatumaisillaan koko risti.

0

350

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta

        Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on
        Maailman menoa
        19
        1315
      2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

        176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
        Sinkut
        170
        1072
      3. Kuinkahan monen

        Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
        Ikävä
        104
        1070
      4. Kauan mökötetään toisillemme?

        Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
        Ikävä
        65
        785
      5. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

        Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
        Ikävä
        57
        762
      6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

        Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
        Ikävä
        51
        761
      7. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

        Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
        Tanssii tähtien kanssa
        28
        731
      8. Anteeksi mies

        En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
        Ikävä
        47
        714
      9. Eikö olisi mukavaa

        Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
        Ikävä
        51
        669
      10. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

        Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
        Maailman menoa
        560
        630
      11. Mieti oikeasti

        Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
        Ikävä
        30
        617
      12. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

        Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
        Lapua
        32
        602
      13. Taasko sä vedit

        Suojamoodin päälle? Miehelle
        Ikävä
        84
        588
      14. Oot komea

        etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
        Ikävä
        20
        573
      15. Laittaisit viestin suoraan!!

        Haluaisin...
        Ikävä
        31
        551
      16. Jonkun mussukka ajanu rallia

        S- Marketilla. Vautsi vau.
        Hyrynsalmi
        7
        544
      17. kene ajoi "kolarin"?

        "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
        Savonlinna
        14
        525
      18. Tiedoksi yhdelle naiselle

        että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
        Ikävä
        43
        523
      19. Minä kyllä odotan nainen

        että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
        Ikävä
        44
        511
      20. Se oli molemminpuolinen limerenssi

        Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
        Ikävä
        81
        499
      Aihe