Profeetta Eatmon

tukipuu

Katsoin kummatkin ja asiaa oli.Hän puhui hallitukselle,kansalaisille,opettajille,työpaikoille.Hallinnoille.Kaupanalalle.

Olen josksu laittanut tv7 viestiä saamatta vastausta.Olenkin mietinyt sitä joskus sillä aina oli kritiikki hyvää tai sitten negatiivista se on aina kasvattavaa.Hyviin tapoihin kuuluu vastata viesteihin.


Eatmond:
Hän myös varoitti vääristä opettajista,-uskonnolliisuudesta ja kuinka Jumalan sana Kristus ja hänen pyhyytensä,opetuksensa ja ensi rakkautensa on kadonnut uskovilta.
Siinä kuunnellessani eteeni piirtyi näky rististä kummulla.Ja Ristia kummulla tuli Ristin tuki.Se on myös Tv7 nimi.

Risti siis seisoi kummulla kallistuen viistoon,-ristiä tuki iso tukkipuu joka kohta sekin katkeaisi jykevän ristin painosta.Risti oli kallistuneena jo tovin.Ihmiset ympärillä hyörivät koettaen tukea isoilla kivilohkareilla ristin juurta estäen kallistumisen ja samalla painaa tukipuuta syvemmälle maahan.Sen sortuminen olisi suuri,-rankka vesisade tai myrsky enään sitä ei tukisi.

Uskon tämän olevan myös varoituksen sana Sanan julistajille ja niille jotka tuovat väärää henkeä seurakuntiin.Erotella hengenlahjoilla totuus.

Eräässä palstalla jopa Shamaani puhui "pyhästä hengestä".Sanoi että hän kutsuu luokseen pyhää henkeä.Joku kysyi oletko uskossa,ja shamaani vastais en.
Tutkikaa lähteet,-tutkikaa ja katsokaa veren evankeljumin valossa ja sen lävitse,katsokaa hedelmät.Ei niitä maalisia hedelmiä mitä kukin saa aikaan vaan niitä hedelmiä mitä hän tuo ulos.Raamatun tuntee myös sielunvihollinen ja eksyttää valitutkin.Mutta Herramme on antanut meille mahdollisuuden sanan ja teon tuntemisen kautta sekä armolahjojensa kautta tuntea nämä eksyttävät henget.


On unohdettu se tärkein:

-Ristin sanoma
-Pelastus
-Syntien sovitus
-Veren evankeljumi
-Armo
-Jumalan rakkaus.
-pyhät saarnat
-Jumalan puhdas sana Raamattu.
---------------------------

Tilalle on tullut:
-Julistus voitelusta
-pyhänhengen korotus
-Ylihengelliset kokemukset
-musikkijuhlat/kekkerit
-kokemusten hakeminen
-Opetusten ottaminen erilähteet

Ristin tukipuu on lahonnut ja kaatumaisillaan koko risti.

0

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Räppäri kuoli vankilassa

        Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
        Maailman menoa
        150
        5883
      2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

        Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
        Ikävä
        36
        4338
      3. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

        "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
        Maailman menoa
        0
        3530
      4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

        Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
        Maailman menoa
        50
        2798
      5. Minulla ei ole ketään muita

        Enkä halua ketään muita kuin sinut.
        Ikävä
        31
        2644
      6. Jätä minut rauhaan

        En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
        Ikävä
        33
        2591
      7. 4,5 promillee

        Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
        Suomussalmi
        16
        2538
      8. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

        Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
        Ikävä
        45
        2530
      9. Harmittaako sinua yhtään?

        Tuntuuko pahalta ollenkaan?
        Ikävä
        43
        2105
      10. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

        "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
        Maailman menoa
        26
        2025
      Aihe