Sitä käytetään, jos ei oikeutta saa

Silmä-silmästä

Suomi on persreikä lakinsa puolesta. Mamuja hyysätään ja omaa kansaa jahdataan. Tulen käyttämään välittömästi oman käden oikeutta, kun siltä tuntuu.

5

228

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • köhköh

      Kunhan tuolta ulinaltasi muistat että oikeuksien lisäksi tulee myös vastuu ja tässä tapauksessa kannat vastuun käyttämällä omaa kättä niin ettemme me muut näe sitä.

      • olet.mitätön

        Kun tuolta trollaukseltasi kerkeät, muista vaihtaa kuivat allesi. Se tekee kuka uskaltaa, sinunlaisesi paskahousut vain vittuilevat puskista. Ole onnellinen, ettei henkilöllisyytesi ole tiedossani, sillä se olisi sun loppu vellihousu.


    • Talvisodanhenki

      Jos näen jotain niin voit olla varma etten ole nähnyt mitään, eli anna mennä vaan!

      ☆KORVEN LAKI☆

    • vittusanonminä

      Kaikki, ketkä vaikeuttavat toisen ihmisen elämää fyysisesti tai henkisesti, ovat perseestä. Mikä tässä sitten menee rajana, valtion laki vai inhimillisyys, niin inhimillisyys jota laki olevinaan on. Mut ei se valitettavasti tässäkään maassa sitä aina ole. Mulle on ihan sama onko toinen minkä värine, homo hetero tai mitä tahansa, uskis tai ei riippumatta mihin uskoo. Ihan sama niin pitkään kun siitä ei mulle ole haittaa. Minä haluan taluttaa koiraani ulkona vaikka joku hihhulimuslimi siitä ei tykkää, homot saavat nuoleskella toisiaan vaikken minä siitä tykkää. Kummastakaan ei mitään haittaa ole täysjärkiselle ihmiselle. Tehköön kukin niinkuin haluaa kunhan ei toiselle ole oikeaa haittaa. Uhkia pitää huomioda, tekoja estää ja sit kun jotain kuitenkin tapahtuu niin perkele vieköön sitten mennään ja rytinällä koska siihen on meillä täysjärkisillä oikeus koska me puolustamme inhimillisyyttä, ja hyökkäämme epäinhmillisyyttä kohtaan.

    • mitä.väliä.sitten

      Oman käden oikeus on lähellä, jos ei oikeutta saa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      120
      5850
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      57
      4306
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      53
      2665
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2478
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1855
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1514
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      33
      1362
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      24
      1301
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      26
      1147
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1101
    Aihe