Peugeot on köyhän luuserin valinta!

RehtiJallu

Palstalla tämä käy varsin nopeasti ilmi. Ostetaan jokin kymppitonnin ritsa ja ihmetellään, kun se hajoaa heti.

Fiksu ei ostaisi ikinä Peugeot-merkkistä autoa. Tiedättekö miksi?

14

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pököttimies

      Mulla on 308gti...1200kg ja 270heppaa. Kerkee kivadti ja takuu löytyy

      • M0T_

        Sinä olet köyhä luuseri!


    • tasoero.suuri

      Köyhä luuserikin on parempi kuin aloittaja, joka on täysin persaukinen luuseri.

    • RMB54

      Tässä vastaus aloittajan kysymykseen "Miksi": Nimimerkki "RehtiJallu":n kaltaiset ihmiset ovat laskemassa Suomen Pisan pistemäärää.
      Itse ajaa varmaan 100 €:n karvanoppa-Corolalla.

    • kusitomaanmukiisi

      Vai köyhän luuserin valinta? Eikös "insinööri"röllyskät ole aina täällä valistaneet kautta aikojen kuinka pösöö on jo susi syntyessään ja kuinka omistajallaan täytyy olla todellakin lihava lompsa että pösöön kanssa pärjää? Väitän että pösöö on kyllä ihan normaali tulotasoisten eikä varsinaisesti köyhien auto sellainen aika neutraali kiitos hintalaatusuhteen. Kun taas Aasian ihmeet tai Saksan uitot on kirjaimellisesti köyhien luuserien valintoja (esim. 100euron pöllitty tojo ja narkkiyhdistelmä) ihmisten jotka eivät uskalla ajaa muulla kuin mielestänsä "varmalla"kulkineella koska nimenomaan pelkäävät lompsansa puolesta.

      • Näiiin

        Skoda ja dacia on köyhien autoja. Myös hyundai ja kia mielletään vähävaraisten autoiksi.


    • Akseli_Kardan

      Pösö on käytettynä halpa ja sen vuoksi siihen lankeaa köyhä väki. Lisäksi Peugeotit ovat usein huonosti huollettuja ja niissä tahtoo löytyä erilaista kallistakin vikaa ostamisen jälkeen. Tämä siitä luusereiden merkistä.

    • 422000

      Nyt taas persaukinainen uhoaa oikein kunnolla

    • ole.hyvä.vaan

      Aloittaja ostaa vaan niitä kestäviä Tojoja, jotka eivät Afrikkaan kelpaa.

      • gsdgsddd

        Ottaa nyt vaan asioista selvää, ettei täällä hölmöyttään todista. Pösö on nääs käytettynä aina halvempi kuin vastaavat laatumerkit, heh!


    • sikaporsaserkki

      Jep. Meillä on ollut kuusi Peugeot 206:sta ja kaikissa niissä on ollut vain ruostumaton kori plussaa ja kaikki muu miinusta mukaan lukien tekniikka. Peugeot 206:ssa hajoavat iskunvaimentimet, koiraanluut, suutin ja taka-akselisto. Pakoputki vuotaa. En suosittele kenellekään Peugeot 206:sta.

    • Peugeot_ex

      Meillä on ollut 4 kpl 407 autoja:

      Bensa 1,8 oli laiska ja isoruokainen. Uliseva vaihteisto oli ikävä yllätys.

      1,6HDi oli moottoriongelmainen ja myytiin varhaisessa vaiheessa korjattavaksi.

      2,0 HDi oli vahvan tuntuinen ja kestävä moottori, mutta heikko kytkin ja rutiseva ohjaustehostin pilasi paljon ajotunnelmaa. Lisäksi alusta oli täynnään lyhytikäistä osaa. Erilaisiin korjauksiin paloin paljon rahaa.

      Viimeinen on ollut toistamiseen 1,6HDi, jossa on herkät ja varsin kivat ajo-ominaisuudet. Moottorin kanssa saa olla tosi tarkkana. Suuttimet paskoo putkissaan öljytilaan ja turboja palaa. Vanhetessaan helvetisti kaikenlaisia vikoja.

    • vedäetukäteen

      Itselläni 307 ollut 80000 km ja neljä vuotta.huom 2002 malli..kumma kun ei tielle jättänyt ja siihen myös syy huollot.Ainahan voi ostaa mulkunjatkeen saksmannin vaan kun on noita naisia riittänyt ilmankin.

    • TirKan

      Kumma kyllä, sillä Peugeot leimaa kuljettajansa aina luuseriksi. Ymmärsit sen tai olit ymmärtämättä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4612
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1877
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1580
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      123
      1110
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1031
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1026
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      933
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      876
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      862
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      818
    Aihe