Kiviniemi kirjoittaa ihan pulua ja pottuja

Hei ja haloo!!??

Mistä nyt on kysymys? Tällainen juttu, mitä tämä kaveri höpisee, on aivan tuulesta temmattu.

Erityistilintarkastus ja tilintarkastusyhteisö? Siitäpä ja sen laillisuudesta ei ole ollut kyse.

Olen kuullut, että tarkastustoimen järjestää ja avustavina toimivat kuntayhtymä Selänteen tj Tuomas Aikkila ja henkilöstö-jahallintopäällikkö Seija Kärkkäinen.

Siis tarkastettavat....Huom....

Tästä lienee kysymys, jos oikein olen asian ymmärtänyt. Siis tarkastettavana olevat ovat aineiston tuojana ja osoittelijana.

Ja entä sitten. Kaupunginhallitus on valinnut va hallintojohtajan kaupungin puolesta ja tarvittaessa kaupunginkamreerin tehtävään.

Ihan otettiin työhön PARAS ASIAN TUNTIJA.
23366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Taisi Kiviniemi oikaista lehdessä aivan turhaan! Ei ymmärretä kuitenkaan! Nämä S24 kirjoitukset pitää jättää "omaan arvoonsa"!

Äänestä
  • Kuntalainen inahtaa:( onhan taas kepulainen kommentti ja
    ihan taitaa kolista Tikkalanmäeltä. Hupsista!

    Äänestä

Lukekaa Raijan blogi, niin tiedätte enemmän ja luulette vähemmän.

Äänestä
  • Valitetaan.

    Äänestä

  • Eikö niistä "raijan lokista voisi koota semmoisen komean nahkakantisen laitoksen.

    Äänestä

joo,,vaikka nahkatrumpetin.

Äänestä

En ymmärrä tuota Henrik Kiviniemen kirjoitusta. Mitä sillä haettiin. Ehkäpä huomiota?

Äänestä

Minä ymmärrä mitään, mutta valitan kauheasti.

Äänestä
  • Voi vitsi! Taas kepulainen tyhjän hämmennys, ei siis asiaa vieläkään?
    Kiviniemen poika tulee olemaan jatkossa kuin helisevä tiuku,
    tosin kieli jäässä.
    Tyhjät sanat, vailla tietoa ja tarkoitusta. Apua!

    Äänestä

Onko iso takamukseni kiihottava?

Äänestä
  • SS Majurin mahtikäskyllä Komunrannan savusaunalla:Asento,lepo ja perseeseenveto!-Jos kiinnostaa ja jos olet nainen?

    Äänestä

Voisko kaupungille perustaa hallintojohtajan mielipiteiden tulkin paikka. En ymmärrä hänen ulostuloa, vaikka ihan oikeasti yritin.

Äänestä

No sehän on jo, monihenkinen tulkkiryhmä, Ppky Selänteen kuntayhtymähallitus.

Äänestä
  • Kuuluuko Tyynekin jo joukkoon ja tulkkaako hän Henrik Kiviniemeä?

    Erotaan Selänne kuntayhtymästä
    Erotaan taloushallinto Selmasta
    Erotaan kaikki erotaan Haapajärven talouden ylläpidosta
    Erotaan niinkuin Reijsärvikin on ilmoittanut vuoden vaihteessa eroavansa
    Erotaan niinkuin Kärsämäkikin.

    Niin, mikäs se täällä mättää, että muutamat kynsin hampain pitävät miljoonavahinkoa Pyhäjärvelle tuovaa yhtymää pystyssä?

    Äänestä

  • Reisjärvi liittyy Kokkolan sotealueeseen ja KPJEDUN ammattikoulutusyhtymän jäsenkunnaksi.Se on oikein!Asiaa,asiaa!

    Äänestä

Miten lie, riittää kun on paavo ja jukka, niin siinä ei yhden tyynen sana ole mistään kotoisin. paavo yskäsee ja jukka esittää kysymyksenä.kiviniemi on lavastaja, pitää kulisseja yllä.

Äänestä
  • ...niin ja nostaa tyhjästä suurta palkkaa. Voi meitä veronmaksajia,
    kyllä on kusetus mennyt huippuunsa. Veliverkosto lymyää poloisen
    selkäpuolella ja naureskelevat olemattomaan partaansa.
    Niin miksi se kirjoitus oli ja mikä sen tarkoitus?

    Äänestä

  • Totta turiset, Tyyne ainoana on ollut oikeilla raiteilla. Kunhan ei repsahda Kiviniemeen, joka pelaa kaikenaikaa uuskepujen piikkiin. Onko se ryhmänä olemassa tuoi uuskepu..
    Oikeat keskustalaiset pitänevätkö he ollenkaan ryhmäkokouksia, vai peesaako ne ajattelematta mitään uuskepuja. Olen havainnut, että sunnuntaisin kaupungintalolla istuu vain uuskepuset.

    Äänestä

Olisiko tuo kirjoitus syystä, että Hänen nimeänsä ei saa turhaa lausua, sillä joka hänen nimensä turhaan lausuu, rangaistaan.
Onko joku kehdannut Hänen nimensä täsä erityistilintarkastusasiassa mainita. Vaikkapa, että HÄN ON ASIAN TUNTIJA Pyhäjärven kaupungin nykytilanteessa Selänne ky:ssä.

Äänestä

Mitenkähän asiat rupeavat rullaamaan Pyhäjärvellä, kun kokenut konkari otti ja lähti. Jäipä miehen ja kahden menevä aukko Pyhäjärven asioiden hoidossa.
Vain taivas sen tietää, missä mennään.

Äänestä
  • Lopun alkua ollut jo pitkään. Nyt vasta Veikkokin uskoi todeksi .Peli alkaa olla menetetty.

    Äänestä

Taimi on parempi kuin raija,tyyne tulee vasta kolmantena.

Äänestä
  • Raija ja Tyyne ovat nuorempia. Jorma Uotisen sanontaa mukaillen: Taimi ei ole huono, ei huono.
    Entäs Kimmo Sarkkinen. Höpäjää jokaisen käytetyn puheenvuoron jälkeen, varsinkin, kun puheenvuoroa pyytää joku muu kuin hänen klaaninsa vasureineen.

    Mikä se tämmönen puheenjohtaja on, joka mielipiteitään höpisee valtuutetun puheenvuoron jälkeen. Ei hänelle kuulu muu kuin puheenvuorojen jakaminen.
    Sitten kun ottaa puheenvuoron itselleen, on toinen juttu, mutta ei kai hänelle ole lailla suotu käyttää jokaisen ns. hänen mielestään toisinajattelijoiden puheenvuoron jälkeen ns. ripitys puheenvuoro tai hänen ilmaisuansa, onko puheenvuoro oikea vai väärä.

    Valtuuston puheenjohtaja on vaihdettava. Puheenjohtajan ensimmäinen teko on saattaa valtuustosaliin sellainen kuuluvuus, että yleisökin ,ja puhumattakaan valtuutetut, kuulevat, mitä ne eturivin eetut puhuvat. Eikös puhe pitäisi kuulua muillekin valtuustotovereille kuin Kimmo Sarkkiselle.

    Toinen tärkeä tehtävä uudella puheenjohtajalla on saattaa Namo-radio/tv Pyhäjärven kaupunkilaisten kuultavaksi ja nähtäväksi. Etenkin nyt, kun uusi valtuustokausi ja ehdokasasettelu on käynnikssä. Ja äänestyspäivänä on syytä tietää, kenelle äänensä antaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


siniristilippumme kirjoitti:

Hei ja haloo!!??

Mistä nyt on kysymys? Tällainen juttu, mitä tämä kaveri höpisee, on aivan tuulesta temmattu.

Erityistilintarkastus ja tilintarkastusyhteisö? Siitäpä ja sen laillisuudesta ei ole ollut kyse.

Olen kuullut, että tarkastustoimen järjestää ja avustavina toimivat kuntayhtymä Selänteen tj Tuomas Aikkila ja henkilöstö-jahallintopäällikkö Seija Kärkkäinen.

Siis tarkastettavat....Huom....

Tästä lienee kysymys, jos oikein olen asian ymmärtänyt. Siis tarkastettavana olevat ovat aineiston tuojana ja osoittelijana.

Ja entä sitten. Kaupunginhallitus on valinnut va hallintojohtajan kaupungin puolesta ja tarvittaessa kaupunginkamreerin tehtävään.

Ihan otettiin työhön PARAS ASIAN TUNTIJA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu