Uimarinaiset

Räpylämestari

Onkohan uintia tosissaan harrastavilla (kenties kilpauimari) naisilla useammin karvainen vai karvaton verrattuna muihin ikäisiinsä naisiin? Tulee mieleen vaikka nuo telkkarissa uivat maajoukkueuimarimme.

2

788

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huoliteltuja

      Niillä on sokeroitua meininkiä ja siksi en kehtaa mennä uimahalliin, kun ne on niin huoliteltuja. Mäkin menin sitten sokeroituna uimaan. Sokeroitu on kallista, mutta huomaa kyllä että hihitys hiljenee, kun on huoliteltu. Mieskin tykkää että hygieenisempää. Karvat kerää likaa.

    • liliexx

      Olin pari viikkoa sitten uimahallissa ja satuin suihkutiloihin samaan aikaan hallissa treenanneiden aikuisten uimareiden kanssa. Ei tosin mitään käsitystä siitä kuinka korkealla tasolla kilpailevat, mutta he vaikuttivat ammattimaisilta. Ainakin sellainen vaikutelma minulle jäi vilkaistessani ohimennen heidän kroppiaan. Tulin tavallaan vähän kateelliseksi siitä, kuinka hyvässä kunnossa he olivat. He eivät olleet kovinkaan muodokkaita, mutta kaikilla oli todella treenattu kroppa.

      Niin ja se karvoitus, sitä ei ollut kenelläkään niistä muutamasta uimarista. Onneksi ei itsellänikään, olin juuri ajellut pari kuukautta kasvaneen puskani kokonaan pois ennen uimahalliin menoa.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3394
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1994
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1729
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1527
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1508
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1391
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1387
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1227
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1125
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe