Elikkäs pitäisi asentaa vetokoukku s crossiin. Onko joku täällä asentanut itse koukun ja antaa vinkkejä sen asennuksessa.
Vastaukset 11
- kapteenikoukku-
Mikä on "itse koukku"?
- Kekeee
Elikkäs onko kellään tietoa....
- asentaja__
Asennat vaan koukun kiinni autoon.
- näintein
Jos ei ole hallia ja nosturia missä asentaa, niin ei kannata yrittää.Palkkeihin tulevat kiinnikkeet on haastavat asentaa ilman kunnollisia työkaluja.
Vitarassa ja S-rossissa on sama koukku ja ainakin Vitarassa piti loveta puskuria.
Mielestäni korjaamolle vienti asennusta varten on paras vaihtoehto parin tunnin työstä.- Kekeee
Elikkäs sikäli typerää viedä pajalle, kun oon paljon laitellu autoja. Edelliseenkin asensin sisälämppärin ja kaukalomatot. Mulla on akkuporakone, ruuvarisetti ja tonket, elikkäs työkaluistakaan ei jää homma kiinni. Elikkäs kellää neuvoja koukun laittoon?
- Kekeee
Elikkäs, nosturissako pitää asentaa?
- Kekeee
Elikkäs kiitokset kommenteista, taidan viedä pajalle laitettavaksi. Hinta on 800 euroo.
- Kekeee
Soittivat juuri pajalta ja hinta nousi satasella, elikkäs 900 euroo maksaa. Asennan koukun itse, pikku homma. Neuvoja, mistä saan koukun ja kuinka se asennetaan ja paljonko aikaa kuluu asennukseen? Kaverin veli on autonasentajana yhes pikku korjaamossa, tai se on siellä pomona ja sanoi, et helppoo asentaa koukkuja.
- Makeeeeeeeee
"Onko joku täällä asentanut" ?
Kerrohan mies hyvä missä olet, niin voimme vastata, että olemmeko siellä asentaneet itse koukun.
Täällä helsingissä Suzukin maahantuojan valtuuttamalla korjaamolla ainakin on kaksikin asentajaa asentanut koukun itse. Elikkäs koukku tuli asennettua pajalla nääs omat taitoni eivät ehkä olisi riittäneet. Elikkäs samalla teetätin vuosihuollon joten hinta oli vähän yli 1000 euroo!
- alkup_Kekeee
Elikkäs täälläkin tämä sama heppu esiintyy minuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134742Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197700Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su46634Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99634- 61619
- 42564
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520