Meidän yrittäjien kattojärjestö lähettelee jäsenmaksulaskuja, joissa normaaliin vuosimaksun on lisätty Yrittäjä-lehden 54€:n tilausmaksu, vaikka yrittäjä ei sellaista ole tilannut. Peruvat tietysti tilausmaksun, kun sinne on yhteydessä, mutta kuinkahan moni maksaa laskun sellaisenaan sitä tutkimatta?
Lähettääkö Suomen Yrittäjät huijauslaskuja?
Siivotkaa_omat_nurkkanne
192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Noita Yrittäjä-lehtiähän lähetettiin noin 4 vuotta sitten ilmaiseksi, joka ikiseen firmaan, vaikka ei ollut edes Yrittäjien jäsenkään.
https://www.yrittajat.fi/yrittajat/a/suomen-yrittajat/tiedotuspalvelut/yrittaja-lehti-317962
Minäkin katselin varmaan ainakin vuoden verran, että mikä hiton surkea ilmaisjakelulehti tänne on nyt alkanut tulemaan. Meni pitkään ennen kuin tajusin, että tuo onneton Firma-niminen läpyskä onkin Suomen Yrittäjien pää-äänenkannattaja.
Lieneekö partapehko Joni Nikula edelleen tuon lehden päätoimittaja? Kukahan helkatti tollaisen sotkunaamaisen pökkelön nosti tuohon hommaan, mies on aivan täys pölvästi.