Hehku - millanen baari?

Onko millasia kokemuksia Hehkusta? Minkä ikästä porukkaa käy? HIntataso? Millasta musaa?

8

1464

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omakokemus

      Ei ole mitään kokemusta. Ei tietoa porukan iästä. Ei käsitystä hintatasosta. Ei havaintoa musatyypistä.

    • jjsjjfj

      En käy, eli varmaan ihan ok paikka.

    • EiNäeKesää

      Kallis ja ainakin yläkerta oli viimeksi (viikonloppu, 01:00) melkoisen autio. Melko huono valikoima juomissa. Alakerran räppi mestassa oli väkeä mutta itselle se kun ei maistu. En usko että kauaa toiminnassa.

    • Pettynytpahemmankerran

      Huono kokemus. Olin eilen perjantaina bileissä kyseisessä paikassa, ja ikäväkseni jouduin lähtemään kesken kaiken josta laitoin sitten heidän sivulleen tosiaan hiukan palautetta. Palautteeni kun ikävä kyllä ei ollut kuitenkaan se positiivisin niin ei kerennyt näkyä heidän sivullaan kuin hyvä jos 2min!!! Kyseinen reklamaationi oli tämä: Tämä oli postaukseni joka ei saanut nähdä kauaa päivänvaloa, mielestäni ainaki yritin olla asiassani asiallinen. "Muutama asia jäi minua kalvamaan...Illan joutu lopettaan kesken, lähtemään kotiin, kun ei ollu varaa juoda vettä kokoajan (Vesi maksoi huikeat 4€ kyseisenä iltana , alkoholia en halua, enkä muita korvaavia. Vessan hanat oli väännetty kuumimmalle, ettei köyhimmillä ollu mahkuu juoda sieltä. Muutama herkempi poltti näppinsäki käsiään pestessään. Hinnat nousi ja muuttu illan mittaan, samaa aikaa alakerras eri hinnat ku ylhäällä ja niissäki, myyjän mukaan eri hinta. Nämä siis ei kaikki ole tapahtunut henkkoht mulle, paitsi toi että mä jouduin lähtemään kotiin kun tuli aivan järjetön nestehukka, siitä huono olo ja päänsärky..Ei ihmistä voi pitää nesteettä tuollaisissa(kaan) tapahtumissa... Päätin ny ilmaista tännekin muutamat eilisen huolet. Muussa tapauksessa kun nämä asiat sais jotenki korjattua vastaisuudessa,.oli aivan mahtava että sai tilat käyttöön ja että jatkossakin bileitä oottelen 😊 Kiitos ja anteeks"

      Että sellasta..En mene toiste.

      • Hki-Tampere

        Jep, ei ole kuule yllätys tuo viestisi. Stadissa Helsingin päässä tilanne on vielä huonompi . Omistaja ja staffi kusettaa asiakkaita ja on joutunut viranomaisten hampaisiin monesta eri syystä. Kaivat omaa hautaansa... oisko vikaa ammattitaidossa?


      • Pettynytpahemmankerran
        Hki-Tampere kirjoitti:

        Jep, ei ole kuule yllätys tuo viestisi. Stadissa Helsingin päässä tilanne on vielä huonompi . Omistaja ja staffi kusettaa asiakkaita ja on joutunut viranomaisten hampaisiin monesta eri syystä. Kaivat omaa hautaansa... oisko vikaa ammattitaidossa?

        Jep....si alettiin selittää (silloin viel 36-vuotiaalle ihmiselle) että kuule ku hanoissa on sellane säätöjuttu et voi säätää kuuman ja kylmän itellee.....IHANKO TOSI. ....en ois tienny...mut ku tosiaa kummassaki ääriasennossa tuli TULIKUUMAA..niin ei siin auta vaik 360 vääntäs.


      • BaaritONperseestä

        Miks vitussa täytyy mennä baariin, jos ei halua alkoholia eikä korvaavia? Ei jumalauta. Vois vähän miettiä sitä ajankäyttöä, että millasissa paikoissa sitä pyörii. Sitä vettä saa kotonakin juoda kyllikseen, ettei tartte vesilasillisenkin takia baareihin lähteä. Onhan noita muitakin paikkoja kuin baarit, minne voi mennä. Kahviloita, pikaruokamestoja, ruokailupaikkoja ym. missä voi istua, olla ja pysytellä vesilinjalla. No... jokainen taaplaa tyylillään.


    • JEH

      Omistajahan on SLOBO niin ei kai muuta voi odottaakaan..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      176
      1715
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      108
      977
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      87
      834
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      19
      663
    5. 51
      655
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      41
      557
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      508
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      164
      503
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      191
      453
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      439
    Aihe