Sipi sanoo.
"Tässä tehdään sellainen myytti vakuutuskuoresta. En minä edes tiedä, mitä se tarkoittaa, pääministeri kertoo."
http://yle.fi/uutiset/3-9345238
Hohhooo...jostain syystä tästä tulee mieleen kepusanat
"puhun niin totta osaan".
Se ei ollut paljon se.
"En pysty olemaan avoimempi".
Vähiin on avoimuus jäänyt.
"Tässä tehdään sellainen myytti vakuutuskuoresta. En minä edes tiedä, mitä se tarkoittaa, pääministeri kertoo."
http://yle.fi/uutiset/3-9345238
Hohhooo...jostain syystä tästä tulee mieleen kepusanat
"puhun niin totta osaan".
Se ei ollut paljon se.
"En pysty olemaan avoimempi".
Vähiin on avoimuus jäänyt.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tämä kysymys kuuluu demaritollojen sarjaan:
Tapasiko Matti Susannan ikeassa vai netissä? Valehteliko Matti?
On niillä punikkirupuilla murheet, kaikki muut valehtelee paitsi Petos-Antti. Petos-Antti vie mummojen rahat ja pelastaa puniikruput.
Sipilä se onkin niin härski että vie leivänkin sen mummon suusta.
kakkonenko?
Sipilä ja rehellisyys ei kuulu samaan lauseeseen. Sipilä on yksi suurimmista paskanpuhujista kautta aikojen. Oikea paroni Von Munchausen !
Vai ei tiedä itsekään omista kuoristaan. Siinä vasta vastuullinen sijoittaja.
Miksi tätä vakuutuskuorta nyt yritetään nostella esille, tutkaimen alle, kun se ei oikeastaan liity koko asiaan, eli siihen, että Sipilän sukulaisten(oikeastaan lähiomaistenkin)firma sai sen kuljetintilauksen, ja Terrafame sai valtiolta 100 miljoonaa euroa.
Uskokoon ken tahtoo, ja mitä tahtoo, mutta koplaukselle tuoksahtaa hyvinkin vahvasti.
Nythän välttelevät puhumasta juuri tuosta asiasta ja työntävät muuta asiantynkäää esille.
Kyllä ne on koko ketkulauma tuossakin asiassa pelaamassa, eli ettei demut ja vassukat uskalla nostaa suurempaa meteliä, kun silloin kärvennetään niidenkin persekarvat heidän tekemiensä yhteiskuntarosvouksien tiimoilta.
Ja jos joku sanoo Rinnettä ja SAK/demarimafiaa puhtaammaksi kuin Sipilää ja kepua, niin sillehän nauraa hevosetkin ja jopa naurismaan aidakin.
saatana ketkuja kaikki päättäjät laitaluvultaan.
Tässä kohtaa sillä ei ole paskankaan väliä, näissä asioissa, mitä on Demarit, mitä ovat tehneet tai ollaat, sama koskee Rinnettä, Aaltoa jne.
Kyse on nyt tämän hallituksen ja Sipilän touhuista.
Vanhanen ei muistanut kiusallisista asioista mitään ja Sipilä ei tiedä niistä mitään.
Vain yksinkertainen kiilusilmä uskoo Lättänokan
valheita
epätoivo lisääntyy päivä päivältä. Enää ääliöimmät jaksaa piipittää.
ja sinullahan piipitys on vahvastikin lisääntymään päin, joten :)
Kepupalautteen perusteella asia on kuuma peruna heille.
Aijai Sipilä, lähdehän jo muihin hommiin, eli tee vanhaset. Keksi joku yhtä tyhmä tekosyy kuin Vanhanenkin, joka horisi jostain polvikivusta, joka esti pääministerin hommat, mutta olisi sallinut hänen jatkaa puheenjohtajana. Sitten hän sanoi paljastavansa todelliset syyt vasta vuosien kuluttua. Aika omituista kepuselostusta.
Ja mikä se Sipilän juttu oli, kun hän ensin kiisti kokonaan jotain sellaista, minkä olemassaoloa nyt selittelee ja vähättelee?
Kepu pettää aina.
Punarupujen itku vaan jatkuu, se on mannaa korville.
Normaalit ihmiset ymmärtävät mitä nuo kuoret tarkoittavat niissä ei ole mitään epäselvää. Vain punaruput eivät ymmärrä
"Normaalit ihmiset ymmärtävät mitä nuo kuoret tarkoittavat niissä ei ole mitään epäselvää"
Kepurupu Sipilä ei siis ole normaali.
""Tässä tehdään sellainen myytti vakuutuskuoresta. En minä edes tiedä, mitä se tarkoittaa, pääministeri kertoo.""
Nyt ei Sipilän vastusta ei ole mitään epäselvyyttäå, missä ovat mm. Antti Rinteen ja Riku Aallon selvitykset?
sipilälläja sen 10 parhaalla kaverilla taitaa olla terrafamissa epä suoria sijotuksia , kun mainostaa ja jakaa vero varoja toiminnan tukemiseksi . saa sit muhkeet tuottot sijotuksilleen. Muitten politikkojen sijotuksista puhumattakaan kun meni esitys helposti läpi eduskunnassa
taas salaliitto??
Nehän väittää notta valtio omistaa KAIKKI Terrafame Oy:n osakkeet. Meinnat notta valehtelevat?
Taitatkin olla tosi tietomies.