http://m.nettiauto.com/mercedes-benz/cls/8317489?vifAdCount=145&vifNav=Y#9 Onko Karman Kardonit poppivehkeet miten hyvät?
Uudet Karman Kardon soittimet?
4
179
Vastaukset
- hyvin_potkii
Hyvät on HK:n jenkka-vehkeet. Kyllä kelpaa luukuttaa kunnolla Helka Hynnistä ja Vilho Vartiaista. -Ei oo huonot vakio soittimetkaan.
- Harmaantuva
Hyvää on HK:n sininenkin, vaikka ei ole edes Harman Kardonilta peräisin.
Harman Kardonilla kuuluu tietenkin soittaa Harman Heikkiä eli Hectoria! Ajankohtainenkin vielä – täyttää 70 vuotta kohtsiltään, ensi huhtikuussa.
Omaan M-B-pienoismalliini (C) ei hinnasto tunne Harman Kardonia lainkaan – sieltä löytyy lisävarusteena vain ”Burmester Surround Soundsystem, 9-kanavainen DSP-vahvistin yhteisteho 590 W, 13 kaiutinta”.
Kelpuutin kuitenkin vakiona tulevan Audio 20 CD:n, joka riittääkin minulle mainiosti. Ja tuollainen 590-wattinen vahvistin... sellainenhan panee jo laturinkin pyörimään väärään suuntaan!
Harman Kardon oli muuten kova nimi äänentoistossa jo 40 vuotta sitten, kun puuhailin enemmälti HiFi-laitteiden parissa.
- Ponpknpkn
Karma yhtye vaikutti Suomessa 70-luvulla.
- E220_CDI
Edellisessä autossani oli H&K ja pidin kyllä äänentoistoa vakiosoitinta selvästi parempana. Tuo oli tarjolla ennen nykymallien high end soittimia.
Subbari vie joissain malleissa tilaa peräkontista, mutta kyllä se myös alataajuuksia tukevoittaa tekemättä autosta nuorisodiskoa. Konserttimusiikkiin (joka on minun tapauksessani vaikkapa Straussin valsseja) laajenee mukava tilantuntu ei ehkä niinkään tusinan kaiuttimen vaan Harman & Kardonin mukana tulevan Dolby Surround äänen tilaprosessoinnin vuoksi.
Jos nuo yllä asiasta mitään ymmärtämättä kirjoittelevat mopopojat saavat joskus luvan soittaa musiikkia pihalla parkissa isän autossa parkissa, niin kannattaa pitää mielessä useamman sadan watin vahvistimen suuri tehonkulutus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424300
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1354069- 643716
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333537Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 862921
- 542835
- 252626
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142334