Ruotsin kuninkaallisten joukossa Jumalan lapsia?

Esimerkiksi tässä näemme Hänen Kuninkaalisen Korkeutensa Ångermanlandin herttuan, prinssi Nicolas Paul Gustafin:

https://hovikirjeenvaihtaja.wordpress.com/2015/06/17/hanen-kuninkaallinen-korkeutensa-prinssi-nicolas-paul-gustaf-angermanlandin-herttua/

Hän on eittämättä Jumalan lapsi.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ruotsin prinsessa Eugenia ( 1830- 1889 ) oli kait tässä uskossa. Niin Raattamaa on kertonut.

Äänestä

Mutta ei srklainen eikä heidän uskossaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onhan_heitä kirjoitti:

Esimerkiksi tässä näemme Hänen Kuninkaalisen Korkeutensa Ångermanlandin herttuan, prinssi Nicolas Paul Gustafin:

https://hovikirjeenvaihtaja.wordpress.com/2015/06/17/hanen-kuninkaallinen-korkeutensa-prinssi-nicolas-paul-gustaf-angermanlandin-herttua/

Hän on eittämättä Jumalan lapsi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu