Nalle Kirppis avattu Petoselle

Kirppistelijä

Areenan vanhoihin tiloihin Pitkälahden koulun viereen. Tammikuun tarjous 2vko yhden hinnalla. Heillä on omat Facebook sivut joista löytyy enemmän tietoa. :)

5

4327

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tahvotohveli

      Mitä nykyään kuuluu?

    • kaikkimuumitkotona

      Taitaa kuihtua....pöytien hinnat korkeita....tavarat heikkolaatuisia....

      • ahneenloppu

        Sitä vähän arvelinkin. Kirpparit ovat nykyään ahneiden idioottien tavarapaikkoja. Tuodaan roskapussikamaa kotoa ja ahnehditaan että "vein roskaa ja saan rahaa" hullun kiilto silmissä. Noh, idiootillehan käy niin ettei kukaan sitä roskapaskaa osta vaan pöytävuokrat juoksee ja tulee tappiokauppaa. Ihan oikein ahneelle.


    • Avadre

      Kiinni ollut koko huhtikuun, muutama päivä sitten purkivat pöytiä kun ohi kävelin. Yrittäjän piti mukamas vaihtua, mutta näyttää pahasti siltä että lopettaa kokonaan? Facebook-sivutkin kadonneet kuin tuhka tuuleen.

      Sääli kyllä jos näin käy, mutta olihan tuo nähtävissä kun sijaintia miettii. Aivan liian syrjässä, Petosen keskustassa olisi varmasti toiminut paremmin niin kuin Pyörön kirppiskin toimi.

    • Anonyymi

      Millaisia kokemuksia on Kuopion alueen kirppareista ja second hand myymälöistä; missä kauppa käy? Kannattaako viedä tavaraa esim. Komeroon, saako hyvästä vaatteesta asiallisen korvauksen ostoseteleinä?

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      293
      1195
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      299
      1108
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      948
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      899
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      83
      877
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      869
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      108
      712
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      571
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      548
    Aihe