Ostin tuotteen ja huomasin siinä vian 35 päivää ostamisen jälkeen. Verkkokauppa ei suostu korjaamaan eikä vaihtamaan tuotetta. Tylyintä asiakaspalvelua IKINÄ missään.
Ihan suoraan sanovat että valita vaan, heitä ei kiinnosta eivätkä kuluttajaneuvonnan suosituksia noudata. No, minähän vien asian kuluttajariitalautakuntaan asti. En varmaankaan voita, mutta se on sivuseikka.
Hölmöintä asiassa on nimittäin se että minä (järjestelmäasiantuntija ammatiltani) olen vuosien varrella hoitanut koko suvun ostokset ja yleensä aina Verkkokaupasta! Valehtelematta 10.000€, siis IHAN EHDOTON minimi!
Nyt meni hermot ja laitan koko mestan boikottiin, alle 100€ tuotteen takia. He saivat minulta ehkä 50€ voittoa (-käytetty aika koko prosessiin), jokainen voi laskea paljonko tulevat menettämään vuosien varrella.
Verkkokaupan asiakaspalvelu?
3
134
Vastaukset
- VKhater4evö
Eihän Verkkokauppa ole kiinnostunut yksittäisestä asiakkaasta, omistaja on jo miljonääri ;) Paskinta palvelua myös mun mielestä. Lisäksi Verkkokauppa on todennäköisesti AINA hitaampi; jo pelkkä länsisatamaan ajamisen ajattelu tuo oksennuksen kurkunpäähän...
- Erittäin.hyvä.kauppa
"Hölmöintä asiassa on"
Hölmöintä asiassa on, että et anna pienintäkään yksityiskohtaa tai selvitystä viasta ja laitteesta, mikä vähentää uskottavuuttasi.
Itse olen erittäin tyytyväinen Verkkokaupan palveluun. Kerran ostin tallentavan dvd-aseman, josta kassa veloitti mielestäni euron enemmän kuin hintalapun hinta. Kassa kuitenkin sanoi, että hinnat hoidetaan tietokoneella, joten se ei ollut mahdollista. Niin arvelin itsekin ja menin kotiin.
Seuraavana päivänä asia kuitenkin yhä vaivasi mieltäni ja palasin kauppaan, kun muutakin asiaa oli. Dvd-tallentimen hintalapussa todella oli euron halvempi hinta kuin minulta oli veloitettu. Lähetin asiasta sähköpostia kaupalle. Sain vastauksen, jossa pahoiteltiin asiaa ja pyydettiin tilinumeroani. Tililleni hyvitettiin VIISI euroa!
En ole asiantuntija, mutta ehkä hintojen eron syy oli, että hyllylle oli vaihdettu hieman toisen mallinen tallennin, mutta hinta oli jäänyt osittain muuttamatta tietokonejärjestelmään. - Riistäjä
Onks tää edellä oleva kommentti se Samulin vakiovastaus minkä se on tänne jo vuosia lähettänyt aina kun verkkokauppa.comia täällä parjataan, kuviteltu asiakas ja paras palvelu.
Ei voi asiakaspalvelulta paljon odottaa kun huhujen mukaan siellä sovelletaan jo vuosia jotakin vittulan väen tesiä työntekijöille.
Sillai sitä miljonääriksi tullaan ...
siinä puljussa sitä riittäis tutkittavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 30726939
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?482304- 2011640
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1541570Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien351431- 341331
- 1221018
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30932Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex94893Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t81830