Yhdysvaltoihin alkaa sisällissota. Valitkaa puolet

Trumpin-joukoissa

Amerikan Yhdysvallat on nyt sellaisen kuilun äärellä, että maassa voi alkaa sisällissota 2 kuukauden sisään.

Demokraatit ja Obama aikovat tosissaan kiistää vaalien tuloksen.
http://www.huffingtonpost.com/entry/russian-interference-could-give-courts-legal-authority_us_584be136e4b0151082221b9c

Obama sanoi käyttävänsä kaiken käytettävissään olevan vallan ja resurssit osoittaakseen sen, että Trumpin vaalitulos on Venäjän aikaansaamaa, ja tulos on siksi mitätön.

USA:n osavaltioiden omia armeijayjsiköitä ja sisäisiä poliisivoimia tullaan tarvitsemaan, useita satoja tuhansia miehiä, ja ihan parin viikon sisään nyt.

24

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sekasisin-menee
      • dghh

        Ihminen on valtiota varten, ei valtio ihmistä varten. Jenkkien natsit ja punaniska kaljamahat kuvittelevat olevansa kovempia kuin hallitus ja sen väkivalta koneisto, hahahaha!

        Junteilta ja natseilta tulee itku kun hallitus ottaa kovat keinot käyttöön.


      • tuhaa toivoa bolshevikki,kuulut menneisyyteen.


      • VoiVasuriParkoja
        dghh kirjoitti:

        Ihminen on valtiota varten, ei valtio ihmistä varten. Jenkkien natsit ja punaniska kaljamahat kuvittelevat olevansa kovempia kuin hallitus ja sen väkivalta koneisto, hahahaha!

        Junteilta ja natseilta tulee itku kun hallitus ottaa kovat keinot käyttöön.

        Vasemmistofasistit toki toivovat, että Obama ryhtyisi totalitaristiksi ja julistaisi USA:n demokraattien hallitsemaksi yksipuoluejärjestelmäksi, mutta se taitaa vain jäädä aivonsa sekakäytöllä pilanneiden typerysten haaveeksi. Kyllä se vain niin on, että vasemmisto hävisi ja Trumpista tulee tammikuussa presidentti. Ja sitten alkaakin todellinen työ vasemmistototalitaristien kitkemiseksi pois länsimaista.


    • Kertoimia.kehiin

      Arvatkaa kumpi puoli voittaa? Hampaisiin asti aseistetut punaniskat vai liberaalit ituhipit?

      • dghh

        Kyllä niillä vasureillakin kuule aseita on, eivätkä epäröi käyttää niitä. Kun vielä otetaan huomioon että niin Suomessa kuin jenkeissäkin poliisi ja hallitus ovat vasemmiston puolella, niin miten luulet punaniska juntti öyhöttäjille käyvän? Saatanan punaniska juntteja viedään kohta saunan taakse.

        Vai luuletko että joku punaniska porukka pystyy vetämään hallitusta ja armeijaa päihin? Kokeile aivan vapaasti, mutta turha itkeä kun tulee turpaan niin että tukka lähtee.


      • Hehhehhehheee
        dghh kirjoitti:

        Kyllä niillä vasureillakin kuule aseita on, eivätkä epäröi käyttää niitä. Kun vielä otetaan huomioon että niin Suomessa kuin jenkeissäkin poliisi ja hallitus ovat vasemmiston puolella, niin miten luulet punaniska juntti öyhöttäjille käyvän? Saatanan punaniska juntteja viedään kohta saunan taakse.

        Vai luuletko että joku punaniska porukka pystyy vetämään hallitusta ja armeijaa päihin? Kokeile aivan vapaasti, mutta turha itkeä kun tulee turpaan niin että tukka lähtee.

        Ehdoton enemmistö aseiden omistajista on konservatiiveja. Lisäksi suurin osa armeijasta ja oletettavasti myös poliisivoimista äänesti Trumpia, joten ei tarvinne arvuutella, kenen puolelle enemmistö heikäläisistäkin menee, jos vasemmisto tekee niin typerän tempun, että aloittaa sisällissodan laillisesti valittua presidenttiä vastaan.

        En tosin usko, että mitään sisällissotaa syttyy. Nykyajan vasemmistolaisetkin ovat toki kovia uhoamaan, mellakoimaan ja haastamaan riitaa, mutta toisin kuin entisajan kommunistit, he eivät ole tarpeeksi rohkeita ja/tai älykkäitä käymään menestyksekästä sotaa Trumpin kannattajia vastaan.

        Sisällissodan syttyessä kävisikin niin, että kun vasurihipit, jotka tarvitsivat koiranpentuterapiaa Trumpin vaalivoiton jälkeen, joutuvat vastakkain raskaasti aseistautuneiden "punaniskojen" kanssa, niin vasurit lähtevät äkkiä pötkimään paskat housuissaan pakoon kuka minnekkin.


      • Popcornithankittu

        "poliisi ja hallitus ovat vasemmiston puolella"

        Ihanko totta? Jos tietäisit tilanteesta edes vähän, olisit selvillä että juuri mainitsemiesi organisaatioiden, sekä lisäksi asevoimien, sisäisestä kapinasta nykyiselle kulttuurimarxistiselle kehitykselle tuolla on kysymys.

        Itsehän varmaan olisitkin ensimmäisenä hakemassa maanmiehiäsi internointileireille kaikessa suvaitsevaisuudessasi, no doubt. Ja porukka varmaan toki lähteekin mukaan ihan mukisematta, vai mitä.


      • dghh kirjoitti:

        Kyllä niillä vasureillakin kuule aseita on, eivätkä epäröi käyttää niitä. Kun vielä otetaan huomioon että niin Suomessa kuin jenkeissäkin poliisi ja hallitus ovat vasemmiston puolella, niin miten luulet punaniska juntti öyhöttäjille käyvän? Saatanan punaniska juntteja viedään kohta saunan taakse.

        Vai luuletko että joku punaniska porukka pystyy vetämään hallitusta ja armeijaa päihin? Kokeile aivan vapaasti, mutta turha itkeä kun tulee turpaan niin että tukka lähtee.

        Mistä lähtien usassa on ollut vasemmistoa nää usan demokraatit on vähän eri porukkaa kuin meidän vasurit


    • usahajoaa

      Raamattuvyöhyke tulee jättämään USA:n, punaniskat perustavat oman valtionsa.

    • trumponnuija

      Trump on ajanut vihamielisellä olemuksellaan koko USA:n kaaokseen. Jos USA:ssa syttyy sisällissota niin se on yksin Trumpin ja muiden ääriamerikkalaisten syytä. Jos tuo sisällissota USA:ssa syttyy niin liityn vapaaehtoisena Trumpin vihollisten puolelle sotimaan ulkomaalaisena palkkasotilaana. Suomea kohtaan se on samalla maanpetos.

      • Todellisuus_kutsuu

        Kyllä vasemmistolaiset ovat ihan itse syyllisiä mellakointiinsa ym. väkivaltaisuuksiinsa. Vai meinaatko, että jenkkilän vasurit ovat jo ehtineet tuhoamaan sekakäytöllä aivonsa, eivätkä voi muuta kuin mennä primitiivisen mielensä aiheuttamien vihareaktioiden mukana?


    • realismi

      jenkit pilaavat asiansa ihan itse epäilyksen siemen on jo idätetty ja kyse on enää vain ajasta kun vanha valta murtuu siellä lopullisesti?

    • Selkeet-linjaukset

      >>Kun vielä otetaan huomioon että niin Suomessa kuin jenkeissäkin poliisi ja hallitus ovat vasemmiston puolella, niin miten luulet punaniska juntti öyhöttäjille käyvän? >>

      Meinaatkos että meidän provarihallitus on vasemmisto-sosialistien puolella vai? Menisit jonnekin hoidattamaan itseäsi.

      Amerikassa valkoihoiset poliisit ovat ampuneet niin monta Demokraattista mustanahkaa tänäkin vuonna, että ei pitäisi olal epäselvää kenen puolella Amerikan poliisivoimat ovat.

      Yhdysvaltain vasemmistolainen väki siirretään Alaskaan, tai vaihtoehtoisesti terminoidaan. Kommunisteja ei jää kukaan kaipaamaan.

    • aitoKommari

      Min ilimottaudun sille puolelle joka käyttää ekana ydinpommeja

    • PohjoinenKalifaatti
    • SeonNäin

      Elekää kuule rapakontakaista ihmetelkö, tulette suvakit näkemään ja kokemaan mitä teille tuleva suomessa syttyvässä sisällissodassa, ja alkaa paljon, paljon ennen usaa.

    • Jamo.46
    • Valitsen.sen.puolen

      Joka alkaa tappamaan värillisiä ja muslimeita

    • ei-tule-mitään

      Amerikassa lähes 80% on totaali patriootteja. Ne ei tee mitään vahingoittaakseen maataan ja tottelevat presidenttejään aina. Venäjän pelko pitää loput kurissa sillä se olisi selvä, että sisällissodan alettua Kiina ja Venäjä odottaisi kieli pitkällä kunnes olisivat jenkit tappaneet lähes kokonaan toisensa ja sen jälkeen maa jaettaisiin niidne kesken.

    • voiitkut

      Demokraatit ja vasemistolaiset ovat siis lähinnä bolshevisteja, jotka perinteisesti käyttävät väkivaltaa vallankumouksissaan. Maailmanhallituksen luominen on niin tärkeää globalisteille, että he voivat turvautua mihin vain, ydinaseisiinkin. Bolshevikki Stalin listi 60 miljoonaa tosinajattelijaa. Sotaveteraanimme taistelivat bolshevismia vastaan ja nyt se uhkaa tulla myös maahamme oman maamme johdon ja median kautta.

    • rintamalinja

      Venäjän Trump vastaan kunnialliset kansalaiset.

    • Moderointiko

      Tänään aloitettu Trump ja sisällissotaketju poistettu. Miksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      289
      46029
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      53
      11504
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      242
      11090
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      43
      9892
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      92
      8716
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      293
      6787
    7. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      12
      3812
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      4
      3575
    9. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      3
      3460
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      8
      3369
    Aihe