huolissasi minusta? : /
Etkö sä ole yhtään
Kunhankysynn
13270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Aina.
No en, sinä cooleista coolein. Naisia riittää. Aina valmis ylihirvi ei paljon menneitä mieti. Vai miettiikö?
Jos miettii, niin sanoisin, että keskittyy omaan elämäänsä. Ja lisäksi vielä se, että höyhenet pilven takaa eivät korvaa todellisuutta. Ja sätkään pitäisi käyttää omaa tupakkaa.
En ole.
Olen huolissani. Tosi paljon. Mutta olen ymmärtänyt että yhteydenottoni ahdistavat sua.
Muka. Mut hyvin mulla menee. Tää on vaan sellainen möykky tuolla sisällä. Mut oikeesti, hyvin menee, ihania ihmisiä ympärillä, uutta arvostusta, uutta näkemistä ja itsesyytöksiä ja itseruoskintaa.
Valheen tai mukamas-tunteen haistaminen oksettaa.
Omat tunteeni ihmetyttävät. Kun analysoin.
Miksi tällaisia suunnataan palstoille? Eikö nämä ole niitä privakysymyksiä joita esitetään ko. ihmiselle eikä nimettömänä palstalla muille nimettömille? Itse ainakin jos olen huolissani jostain ihmisestä niin ilmaisen sen sille oikeessa elämässä ja tarjoan apua.
Itse henk.kohtaisesti omassa elämässäni pyrin silotteleen ulkonäkymää mahd. tarkasti niin ettei muut huolestuisi turhaan. En liiemmin halua herättää huolta, vaikka toisinaan ehkä olisi ollut aiheellistakin muiden huolestua menostani.
Muistan silloin joillekin hermostuneeni ja vetäneeni ihan tappeluksi (Noin 4-5 henkilön kanssa) kun ne tuli jauhaan että jokin nyt on pielessä ja kyseli mikä on. Kaikkihan oli silloin ihan vituillaan mutta otti vähän liian koville sitä myöntää ettei nyt oikein meinaa handlata sitä mitä omassa elämässä tapahtui. Räjähtelin ja tappelin että "Kaikki on vtun hyvin. Mikään ei ole vinossa. Antakaa mun elää! Tartte puuttua mun elämään!!"
(Tuo on muuten ihan varma merkki sitten että kaikki on ihan päin helvettiä, kun henkilö vetäsee räjähdykset ja kieltää minkään olevan vinossa ja huutaa että "antakaa mun elää elämääni rauhassa!")
Kieltovaihe menossa. Henkilö ei vielä ole vaiheessa jossa pystyy myöntään ettei nyt oikein selviydy elämänsä hankaluuksista niin hyvin kuin haluaisi.
Minun tyylini ainakin on aina sanoa vaan "Pärjään kyllä" vaikka mielessäni koko ajan "sahaisin" kaulaani katki.
Mitään en myönnä ja ketään en huolestuttaa halua. Vihaan tämän tyyppistä ajatusta että olisi jotenkin toivottavaa että joku olisi huolissaan minusta.
Ehkä mulla on pakkomielle itsenäisyydestä ja halusta selviytyä yksin elämäni haasteita
eräästä henkilöstä alkusyksystä.
Nyt en niin paljon enää, mutta kahdenkeskisen keskustelun
olisin halunnut.
Hänestä on tullut erittäin tärkeä täällä.
Vieläkin toivon, että saisin keskustella vaikka vain puhelimessa.
Estääkö jokin kysymästä kuulumisia?
Se on vähän niin ainakin mulla että riippuu mun ja kysyjän keskinäisestä suhteesta se kuinka paljon kerron asioistani. Jollekin läheiselle kerron ehkä totuuden mutta vieraammalle osan totuudesta ja pahimmat jätän pimentoon tai sitten en kerro mitään.
Sitten on ihmisiä jotka tehnyt mulle jotain paskamaista ja niiltä en edes halua uteluja mun heikkouksista koska koen että heille nyt viimeiseksi paljastaisin mitään arkaluonteista.
Eli kannattaa miettiä tämä siltä kannalta että mikä se teidän keskinäisen suhteenne läheisyys ja tila on. Aina voi kysyä jos ei kielletty ole yhteydenotot, mutta avautuuko se toinen sinulle.. se onkin sitten toinen asia.
Riittää jos tietää, että toisella on hyvä olla.
Jos ei- miten voi auttaa.
Kyllä mä mietin miten sulla menee. Meinasin kysyä kuulumisiasi, mutta en sitten tohtinut.
Huolestuttaa yksi tapaus. Olisi pitänyt puhua yhden henkilön kanssa. Toivottovasti ei ole viellä liian myöhään.
Huolissaan ei tarvitse olla. Myöhäistä huolenpitosi kuitenkin on. Älä ota yhteyttä. Parempi näin. Elämä alkaa palautua kuntoon. Jätä minut vainrauhaan. Kaikin puolin ja kaikkialla.
En tunne aloittajaa, mutta hänen joka oli minulle tärkeä jota minä en voinut saada olen jättänyt ainoan elävän Jumalan armon varaan rukouksissa ja toivonut rukouksissa että löytää hyvän miehen elämäänsä, menee naimisiin ja saa terveen tai terveitä lapsia, Jeesuksen Kristuksen nimessä ja sovinto veressä Aamen.
En ole hänestä yhtään huolissani nyt kun olen saanut jättää hänen elämänsä rukouksessa parhaiden voimien hoitoon.