SDP-n TARJA HALONEN

tarttistehdäjotainvai

On puhunut jo vuosia naisten 0.80 eurosta kun miehet saa 1 euron, vin miten se meni? hän itse kuppaa pressa virastaan verottoman eläkkeen! Haloo! Miksi meidän eliitti edes suostu maksamaan veroja, kuten me muutkin?
Eikä siinä kaikki, anoi ja sai 20400 € lisän prsidentti eläkkeen päälle, sekin verotta, joka 96000 € ja verotta. Kun pitäisi eläkkeen olla 75 600 €. 60 % istuvan presidentin palkkiosta, ja palkkio on 126 000 €.

9

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Surullisella tasolla on tämä keskustalainen keskustelukulttuuri. Kun homma kusee omille sukille, ensin syytetään mediaa vainosta, kun sekään ei toimi, käännetään keskustelua muihin puolueidsiin ja henkilöihin.

      • yrjos

        Eikö tarja ollut TIITISENLISTA suojelia ?


    • Haistaka_paska

      Sipilän suomessa työntekijän euro on 30 senttiä.

      • Sekö.hyvä

        Pitäiskö kaikkien saada Tarjan malli, lisää, ja kaikki verotta ?


      • Ovat.jo.tarjanmallissa
        Sekö.hyvä kirjoitti:

        Pitäiskö kaikkien saada Tarjan malli, lisää, ja kaikki verotta ?

        Vasurit jo paljon on verottomia, kun elätetään heidät sossuntuilla.


    • Minkään alan työehtosopimuksessa ei tietääkseni määritellä erikseen naisten ja miesten palkkoja, joten ihmettelen puheita, että naisen euro on 80 centtiä.

      Tosiasiassa ero naisten ja miesten palkoissa johtuu siitä, että työntekijöillä katsotaan olevan oikeus neuvotella työnantajan kanssa henkilökohtaisesta palkanlisästä, joka poikii epäilemättä miespuolisten työntekijöiden eduksi. Eikö silloin olisi kuitenkin keskittyä ongelman pääsyyhyn eli siihen, että ylipäätään on mahdollista poiketa liittojen neuvottelemista palkkaratkaisuista?

    • Surullista on vain kommareiden, kuten Tarja Halosen, ja sossujen valitus asioista joita itse eivät ole pystyneet hoitamaan.

      • tarja.olikin.aave

        Tarja Halonen oli presidenttinä 12 vuotta, eikä saanut sosialistina edes itseään verolle. Eläkkeensä päälle laitetttiin lisä, jota rehellinen kansalainen ei olisi asemassaan huolinut. 20400 €.
        Kun kuullut veroista sosialistein puheita, miten pitäisi lisätä verotusta.


      • Tarjan.opit
        tarja.olikin.aave kirjoitti:

        Tarja Halonen oli presidenttinä 12 vuotta, eikä saanut sosialistina edes itseään verolle. Eläkkeensä päälle laitetttiin lisä, jota rehellinen kansalainen ei olisi asemassaan huolinut. 20400 €.
        Kun kuullut veroista sosialistein puheita, miten pitäisi lisätä verotusta.

        Saipa peräaukon huvikäyttöön, ihan Arkkipiispaa myöten huutaa oppejaan, että kirkkoonkin ne saatava..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      3132
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1841
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1730
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1239
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      125
      1019
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      98
      978
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      855
    10. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      849
    Aihe