Oikea YÖ hajonnut on
ja fanit ikävöi teitä.
Oikea YÖ meille iloa soi
ja monia muistoja meille loi.
Ei uutinen voi olla totta tää
ja surunpisaroita lumeen jättää.
Paljon hyvää YÖ sai aikaan
ja tämän runon surullisena kirjoittaa saan.
Oikea YÖ kerran vielä lavoille palaa
ja se Ollilta tehdään salaa.
Olli YÖn bändin tuhoon vei
ja siksi uuteen paluun kutsua saa ei.
Oikea YÖ ei faneja koskaan menetä,
sillä fanit ei teitä petä.
Tulkoon valkeus ja oikea YÖ taistelun voittaa
ja fanit teitä auttaa koittaa.
Vielä joskus Yötä kuunnella saamme
ja sitä ilon päivää oottaa jaksamme.
Runo yö bändille
8
430
Vastaukset
- Entinen_fani
Ton runon te oikea yön bändin jäsenet saatte käyttää Facebookissa ja saatte vielä joskus laulaa sen jos haluatte mutta Olli ei tota runoa saa. Halusin runolla kertoa ettemme me fanit hylkää teitä oikeata YÖtä. Olli ei pärjää yksin.
- yönot
Voi voi, luulee rääkyjä, että hänen varassaan YÖ-skulannut. Vitut, sano Vatanen. Ammattimuusikot osasi peittää Lindholmin kaamean lauluäänen musiikillaan.
Boikotti jossa Ollin Kurjuus vinkuu.
Bändin pojat, tehkää oma uusi bändi. Lindholm siirtyy keppanabaarin karaokejuontajaksi laulukielto ehdoilla.- OpettelelaulaanOlli
Hyvin sanottu! Samaa mieltä 100%, että Lindholmin ääni on kaamea! Ilmeisesti Olli-pojalle tuli kateus, kun basisti vetää äänellään mennen tullen ohi!
- miki-66
Nyky Yön nimeksi sopisi paremmin Yökötys!
- lfjslfkasö
Uusi bändi perustettu: Jukka, Daffy, Frogley ja Jani Kemppinen ( ex-Popeda ).
- humppaahumppaa
Juu ja ihan samaa humppa-rockia kuin nyky-Yökin. En ymmärrä miksi tuokaan bändi on pitänyt perustaa.
- Usea_soittaja_bändeissä
Lindholmilla ollut bändissään vuosien varrella soittajia noin 15-16 kpl. Samassa määrässä menee Remu Hurriganesinsa kanssa, mutta Neumann pistää soittajiensa määrän yli puolella paremmaksi. Hänellä Dingossa ollut miehiä likimain 40.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213600
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513045Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1341370