Vapauspuolueen ex-pj vankilaan

Mora-

8

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Satopää

      Mielenkiintoinen puolue tämä Vapauspuolue.
      Siellä hääräsi Pieru Sivonen erittäin aktiivisesti.
      Myöhemmin puolueen kaappasi tunnettu turkulainen Olavi Mäenpää, jonkun ajan kuluttua puolue haettiin konkurssiin, mutta varat oli ehditty hävittää, joten konkurssihakemus raukesi.
      Lisbetin jälkeinen puheenjohtaja Olavi Mäenpää on joutumassa vankilaan, koska hänen saamansa ehdonalainen, törkeistä petoksista, muuttunee hovioikeudessa lähiaikoina.
      Huono juttu, Suomidemokraattien puheenjohtajana esiintyvän Mäenpään kannalta, samoihin aikoihin käytävien kuntavaalien kannalta.

      • Orban

        Koko Vapauspuolue perustettiin alunperin humpuuki mielessä, mutta humpuuki karahti kiville kun Mäjenpää kiilasi mukaan ja söi vanhan johdon ulos puolueestaan. Loppu onkin sitten rikoshistoriaa...


    • Justhiinsa

      Kyllä on hörhöä porukkaa

    • sentietkand

      Tämä mahdollinen vankilaan joutuminen askarruttaa Olavi Mäenpäätä, päätellen Turun Sanomien parin päivän takaisesta uutisesta, jossa kerrottiin Mäenpään ilmoittavan vasta ensi vuoden puolella, sen, aikooko hän asettua ehdolle tuleviin kuntavaaleihin.

    • JärkyttynytPatriootti

      Maksasiko mies sohvalla, kun olisi pitänyt ryhtyä valmistelemaan kunnallisvaalikampanjaa äänivyöryn saamiseksi ?

      Ymmärrän hyvin ex johtajan Lisbetin suuren ärtymyksen. Tuomio on silloin perusteeton. Nyt vielä jäävät vaalit väliinkin. Eivät Hitler, Stalin. Polpot ja Castrokaan joutuneet vankilaan johtaessaan kansaansa. Miksi rouva ex johtaja sitten ?

    • Valkosini

      Sihteeri Waltteri, ota varoitukseksi.
      Vaalit lähestyy ja Sinä vain makoilet.
      Johtaja Olavikaan ei tiedä, pääseekö hän vaaleihin mukaan.
      JOKINEN, nyt on kiire !

    • satapää

      No sai olla Mäkipää tyytyväinen, että ei saanut Lisbethin puukosta. Onko teillä rikoshistorialtaan puhtaita muita kuin pj Sivonen?

      oven takana odottaa ja sohvalla lepää

    • Satopää

      Pikkuhuijari se oli se Pietukin, tilasi kymmeniä T-paitoja Vapauspuolueen logolla ja jätti maksamatta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      151
      13507
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      72
      9791
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      96
      9158
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      21
      8149
    5. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      40
      6773
    6. 150
      6189
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      24
      3415
    8. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      50
      3130
    9. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      37
      1707
    10. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      397
      1265
    Aihe