Olisi hienoa kun ensivuonna nämä kaikki yhdistyy olisi se jos voittajapeliin tulisi kiinteät kertoimet ja pitkäänvetoon nordicbetiltä ja unibetiltä tuttuja taistelupareja jossa veikataan kumpi hevonen sijoituu paremmin.
Muutuvat keroimet voi edelleen sälytää hieman vaikeammissa kaksareissa ja troikissa. Voittajapeliin ei uskalla löydä fintotolle juuri mitään isompaa panosta muutuvilla kertoimilla, koska kerroin useasti romahtaa viimehkillä alas!
Raveihin kiinteät kertoimet
4
308
Vastaukset 4
- ValtoG
juu samma mielt!
- kiintker
Jee toiveeni toteutuu tosin ainakin alkuun ei toki ihan samanlailla kun toivon kahta taistelu paria. Vaan tulee kaksi suosikkihevosta ja muu vaihtoehto. Luulempa, että vaihtehto muu voisi olla aika hyvä kohde, koska on ollut paljon lähtöjä jossa ei selviä suosikkeja juuri ole ollut muutakuin Juntti Jussi.
- salapetsari
En ymmärrä miten kiinteät kertoimet voisivat olla jotenkin kiehtovampi pelata. Eikö ole paljon hienompaa kun pelaajat asettavat pelipanoksillaan hevoset arvioimaansa paremmuusjärjestykseen.
Mikä voi olla hienompaa kuin huomata että kansa pelaa hurmiossa jotain keskinkertaisuutta edustavaa tavallista kuolevaista hevosta vaikka lähdössä on useita kyvyiltään parempia hevosia, jotka eivät vain ole sattumuksien seurauksena onnistuneet napsimaan hyviä sijoituksia viime starteissaan.
Esim eilen Olun V-4 ekassa pelattiin Quiet Leader suosikiksi (yli 40%) lähtöradalta kahdeksan ja lähtöradalla 9 oli paljon pätkä-nopeampi Lago Negro 20% pelattuna ja joka oli käynyt Bodenissa napsimassa tolppia ja oli edellelleen huippuvireessä.
Mikään ei oler iemastuttavampaa kuin huomata että kansa pelaa väärää hevosta suosikiksi. Siinä se raviveikkauksen suola juuri onkin.Muuttuva kertoimisissa oli sellainen tapaus jossa eräs pokeriammattilainen pongasi Jorman veromossa ja meni kysymään Jormalta vihjettä. Tämä pokeriammattilainen löi sitten siihen 3000€ ja kerroin olikin sitten päälle 1,00. Eli muuttuvakeroimisista ei tiedä yhtään mitä kerrointa saa. Joten iosillla niitä ei voi löydä muuten kerroin romahtaa liikaa.
Kun kiinteä kerroin on varmasti se ja pysyy ja niitä voi lyödä isoillakin. Veikkaus on ollut turhan arka näissä. Niillä on varmaan pitävedossa joku koodattu robotti joka lyö kohteen kiinni kun tulee paljon peliä ja ne tuntuvat raveissa ja talvilajeissa menevän varsin herkästi kiinni ja kerroin laskuun kun kohde ehtii hädintuskin edes aueta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2942345
- 241408
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2741408Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i144887- 41856
Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa250781Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤237739- 56570
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46511- 38488