miettimiseen? Mitä hyötyä siitä on?
Montako vuotta olet tuhlannut hänen
kerrohan
37906
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Kerropa ite
Monta. Heidän miettimiseensä.
Kun tapasin StFlin.Loppui kaikki 1. treffeihin, kun paljastui, että 10 vuotta vanhemmalla miehellä on vaimo ja 2 taaperoa.
Kun kohtasin DATWR:in, lopetin kaiken alkuunsa. Tieto 3 kk ikäisestä pojasta oli liikaa.
Kun kohtasin PENESin,joka imarteli minua paljastuikin, että hän on juuri avioitunut mies. (Peräännyin ennen kuin mitään tapahtui.)
Kun kohtasi AVK:n,joka piiritti minua, paljastui vaimon ja lasten olemassa. (Peräännyin ennen kuin mitään tapahtui.)
Kun kohtasin LAJOMIKIN, hän oli menossa naimisiin. (Peräännyin ennen kuin mitään ehti tapahtua.)
Ja taas kerran "TADAA", kun juttelen hyvin mukavan ihmisen kanssa, niin sormushan hänellä tietysti on.
Kahdessa pitkässä suhteessa olen ollut. Toinen jatkuu yhä. Molemmilla oli vaikea alku.
Mutta miehet, joihin olen todella iskenyt silmäni ovat paljastuneet varatuiksi. Aina sama juttu, kun alan ihmetelle, että ompas komea tai mukava mies tämä keskustelukumppani, niin varatuksihan hän paljastuu. (Joskaan ulkopuoliset eivät ole pitäneet ihastuksiani läheskään aina mukavina tai edes komeina.)
Silti tuntuu, että jos joku mies on vaikuttanut erityisen miellyttävältä, niin sormushan sieltä nimettömästä löytyy. ( Ja minä luonnollisesti peräännyn.)
Eihän sormus sitä tarkoita, ettet voisi saada häntä. Jos et uskalla tutustua, et voi tietää toisen elämää.
Jaa...En voi lähestyä luonteeltaan niin upeantuntuista ihmistä. En kehtaa. Hän on naimisissa kuten minäkin.
Mutta olen aina kiitollinen hänelle niistä lämpimistä keskusteluhetkistä ja halauksista, jotka hän soi minulle:
https://www.youtube.com/watch?v=tIdIqbv7SPo
Monta.
2014. Hyötyä tai ei, niin vain on.
Siis silloin kun menin naimisiin. :)
Mukavaa joulua sinulle ja perheellesi. :) Voidaan joskus käydä kahveella vaihtamassa kuulumisia? Olisi kiva rupatella pitkästä aikaa ilman sen suurempia motiiveja. :)
Ensikatseesta lähtien v. 200x..... ja ei niin mitään hyötyä, päinvastoin, jumittunut omiin ajatuksiin/toiveisiin/harhoihin.....
Ja yhä vain jatkuu..... :,(
minkäs ikäinen olet alle 35 vai yli 60?
Olen siltä ja väliltä....
Pk seutu? Kirkas valo on harha arki koittaa kuitenkin mutta parempi se kuin rakkaudeton / huono suhde sikäli ymmärrän ..onko hän yksin vielä
Oletko m vai n? 46? Vuosi 9?
11.12.2015
Ihastuin naiseen ja hän tuskin tietää, että kaipaan häntä yhä aina vaan.
Tulee vuosi....Silloin tapasimme ekaa kertaa. Sen jälkeen olen ollut hänen orjansa....
monta,ei mitään hyötyä....
Tärkeää saada unelmoida hänestä pitkäänkin, kunnes aika on täysi.
Vuoden, kolme kuukautta ja kolmisen viikkoa. Aina vaan, prkl.
Syyskuussa 2014 pompsahti hän elämääni ja siitä asti olen häntä miettinyt... Hyöty on siinä että tulee hyvä fiilis kun häntä ajattelee :)
Haa! Mä on tykännyt 1 kk pidempään. Lälläl-lää!
Hieno(?) homma :)
Ehkä sä olet ollut palstalla pidempään? ;)
Pyrin välttämään ihastumisia, mutten itse niissä onnistu kovinkaan hyvin kun on tarjolla niin runsaasti niitä sulokkaita neitoja jotka näkee jostain ihmeen ja kumman syystä minussa jotain söpöö ja ahistaa aina valmiiksi kun ihastuu ja minä ihastun helposti ja helposti muodostan tunteita ja aaarghhh.
Taidat olla aika nuori vielä, kyl se elämä opettaa, ettei ole tunteineen niin vietävissä, kun niitä huonojakin kokemuksia eteen sattuu. Eri elämänvaiheissa alkaa arvostaa vaan eri asioita ja miettii jo vakavammin, mitä suhteelta tosiaan odottaa ja haluaa. Ehkä nyt söpöys ihmisessä merkkaa paljon, mutta 10 vuoden päästä ihan jokin muu piirre on arvossaan.
n.12vuotta häntä miettineenä sanoisin että olen saanut elämäni siihen järjestykseen että hänen on hyvä tulla sydämmeeni jäädäkseen.eli aikaa ei ole todellakaan tuhlattu.
ai vuodesta 2004...en usko... valehtelet? miten tutustuitte?
eräässä ravintolassa törmättiin,mentiin tupakkakoppiin ja se oli siinä.
Olenko sitten mitään tuhlannut kun aika kuluu lukemiseen ja diskuteeramiseen alan asiantuntijoiden kanssa vieden tiedettä eteenpäin, mut yli neljä vuotta on joku mimmi tuikkinut mielessä. Lähden chillailemaan nyt.
No kysy mielisairaalta maanikolta syytä maanisuuteensa. Jos se osaa antaa siihen selväpäistä tyydyttävän vastauksen niin jo on ihme.
Joo. Kun se ei itse tiedosta mielisairauttaan, niin turhaa kyselet.
joka ikisen ihastuksenkin kohalla noin oil se sitten vaikka päivän ihastus tai pitkä ihastus
Ei se on takana päin kärsimykset ei jatku. Pahat ihmiset Täälä taas vain haukkuu kun on muka itse parempia. Ei muuten ole eikä koskaan tule olemaankaan huonommin. Viha turruttaa tunteet.
Näin unen hänestä. Hän asui hostellissa liikkuvan elämänsä vuoksi. Menin häntä tapaamaan. En tuntenutkaan enää yhtään mitään häntä kohtaan. Hämmästelin vain miten erilaisia olemme. Ei mitään yhteistä. Kaikki oli kuvitelmaa. Olimme kuin yö ja päivä. Uni avasi silmäni. Taisimme tajuta saman jo silloin, kun vielä näimme toisiamme. Hän vielä selvemmin. Ei ollut mitään muuta tunnetta kuin hämmästys, miksi olin kaivannut tätä miestä...
Taidan lopettaa kaipaamisensa unen vuoksi.
yli 9vuotta olen,enkä saa häntä mielestäni edelleenkään .hän on jotenkin erinlainen mies.harvinainen sellainen:)
Reilut seittemän. Tosissani vasta neljä vuotta. Nyt olen jo lopettanut. En olisi mitään muutakaan tässä taloustilanteessa keksinyt ja aika meni kuin siivillä. Itsestäni opin paljon, hänestä en mitään uutta, mitä en olisi aikaisemmin pinnallisista ihmisistä tiennyt.
Kauan on menny aikaa vuodesta 08 alkoi ja jatkuu edelleen. Onnekseni näin hänen kuvansa eräässä M-lehden painoksessa otin talteen näin voin katsella hänen muuttumatonta olemustaan vaikka vuosia kulunut oispa asiat toisin kaivaten.
Monta.
Hyvää kannattaa odottaa.
Voi monta vuotta, tuhlaamista tai ei, ihan sama. Pääsääntöisesti hän on saanut mussa aikaan ihanan harhaisen olotilan, jonne ole uponnut kuin suonsilmään ja melkein hukkunut. Tänään oli herkkä päivä ja olin hukkua, mutta sitten kävin ulkona kävelemässä ja ajatukset selkeni. Hänelle siitä hyvästä pus ja <3 koska niin vaan on. En mä nykyisin käy juuri täällä, koska niinkin on oltava.