Olisiko ideoita, missä EU:n ulkopuolisessa maaassa onnistuisi verkkokaupan pito suomalaisille?
Huomasin tänään keskusteluista, että ihmiset ovat nyt kääntymässä jopa paikallista päivittäistavarakauppaa vastaan ja haluavat ohjata kaupan verot pois Suomesta.
Poliitikot siirtävät suoraan sosiaaliturvaamme kehittyvien maiden asukkaille, joko ottamalla niitä tänne tai lähettämälle EU:n kautta suoraa rahaa näihin tarkoituksiin. Seurauksena on terveydenhuollon ruuhkautuminen, hoidon heikentyminen ja niukkuus. Kaikki menee lopulta matujen ja muslimien elättämiseen, samaan aikaan puuhataan etanaisia vapaaehtoiseksi -kansalaisaloitetta, sen voi tietysti muuttaa myöhemmin sairaalan päätökseksi.
Ei mene enää kauan, että uskontomme on islam ja verot siirtyvät Välimeren takaisille sukulaisille.
Katsokaa tätä:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14625936/sipila-haluaa-suomalaiset-ulos-sairaaloista!
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2212
Verkkokauppa EU:n ulkopuolelle
7
473
Vastaukset
- riissikulho
Onko Ruotsi EU-verotuksen piirissä? Miten EU-jäsenyys Ruotsissa vaikuttaa vähittäiskauppojen pitoon?
Viro ei varmaan voi välttää EU:n veroja, kun on niin vahvat sidokset EU:hun? Mikä saarivaltio tai muu valtio tahansa olisi lähin, tähän verkkokauppatoimintaan sovelias valtio, verotuksen yms. vuoksi? - Lämmin.saaristo
Kanarian saaret olisi mahtava sijaint, mutta se kuuluu Espanjaan ja saarelle tavaran varastointi on kallista. Kehittäkääs nyt muutkin tätä vaihtoehtoa, että me päästään pois katsomasta matutusta tänne.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kanariansaaret#/media/File:Islas_Canarias_(real_location)_in_Spain.svg- 54566
Täälläpä näyttää olevan oikeita "järjen jättiläisiä" pisneksiä suunnittelemassa.
- Käyttökelpoista
Sun tiedolla viisastuu.
- Zippopp
"Olisiko ideoita, missä EU:n ulkopuolisessa maaassa onnistuisi verkkokaupan pito suomalaisille? "
Eu:n ulkopuolelta tulevista nettiostoksista pitää ostajan maksaa tullit ja alvit. Unohda koko juttu.- EU.ongelma
No, Suomessa verkkokauppa maksaa EU:n matuista turhaa "tasinkoa" tyhjästä.
Juuri tästä syytä EU:sta pitäisi lähteä, kaikki ulkopuoliset pannaan protektionismista maksamaan.
- Koston.verot
Poliitikoille pitää kostaa tuo väestön ilmaiselatukseen rahtaus, sen tekevät tuottajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse183890SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2363799Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1333440Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky783423Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222297Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv341823Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575561690- 371610
- 321501
- 921443