Haeta risoi, haetari soe.

J. Leskisen unohtumattomat suomenkielen taivutukset. Uskomattoman suuri lahjakkuus Pohjois-Savosta Juankoskelta. Suomenkielen ehtymätön tulkki ja ihailija. Kuten hän itse sanoi: Suomenkieli on mualiman paras ja hienoin. Voin yhtyä hänen lauseisiin ja laulujen tuomiin onnenhetkiin.
0<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


Vaekka kirjoitti:

J. Leskisen unohtumattomat suomenkielen taivutukset. Uskomattoman suuri lahjakkuus Pohjois-Savosta Juankoskelta. Suomenkielen ehtymätön tulkki ja ihailija. Kuten hän itse sanoi: Suomenkieli on mualiman paras ja hienoin. Voin yhtyä hänen lauseisiin ja laulujen tuomiin onnenhetkiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu